Početna - IZDVOJENO - Brođani “zamrznuti” na -27
Košarka lopta

Brođani “zamrznuti” na -27

KK Kvarner 2010 – KK Slavonski Brod 84:57 (17:13 ; 27:12 ; 29:12 ; 11:20)

U 8. kolu košarkaše A-1 lige, košarkaši riječkog Kvarnera dočekali su pretposljednjeg na ljestvici, KK Slavonski Brod. Bez ikakvih problema, domaći košarkaši su ubilježili šestu pobjedu te uz dva poraza te zadržali vodeće mjesto na tablici.

Kvarner: Radić 21, Krivec 16, Škifić 13, Čakarun 13, Širko 5, Veljačić 4, Stipčić 4, Salamun 3, Šamanić 3, Proleta 2, Miličević, Kučan

Slavonski Brod: Šango 16, Blažević 13, Šljuka 11, Kljaić 6, Kristijan 5, Hajdić 4, Fodor 2, Karlović, Živković, Šebalj

U prvoj četvrtini gostujući košarkaši još i nekako pariraju favoriziranom Kvarneru. Polaganje Blaževića za +4 Brođana (3:7), upozorilo je domaće da ipak trebaju podignuti nivo igre kako bi i ostvarili već unaprijed upisanu pobjedu. Već spomenuti Blažević sa 7 zabijenih poena drži goste u igri, koji na mali odmor odlaze s podnošljivih 4 poena zaostatka (17:13).

U drugoj četvrtini, domaći košarkaši počinju igrati kako znaju te na odmor odlaze s +19 (44:25).  Na početku drugog poluvremena, Riječani nastavljaju gdje su stali u drugoj četvrtini i prednost se neprestano povećavala. Na kraju treće četvrtine iznosila je ogromnih 36 razlike (73:37).

Kako je pitanje pobjednika odavno bilo riješeno, u posljednoj četvrtini trener domaćih Anzulović daje priliku igračima s klupe da pokažu što znaju. Oni utakmicu rutinski privode utakmicu kraju te semafor pokazuje rezultat 84:57.

Košarkaši Kvarnera dominirali su u apsolutno svim segmentima igre od skokova (37-24), asistencija (13-6) do postotka šuta iz polja (57%-33%). Izvanredan je bio povratnik Radić koji je za samo 21 minutu provedenu na parketu uspio ubaciti 21 koš uz 14 skokova te indeks valorizacije 30. Odlični su bili i Krivec (16 p, 4 as), Čakarun (13 p, 7 sk) te Škifić (13 p, 5 sk). Kod gostiju najefikasniji su bili Šango (16 p) i Blažević (13 p).

U 9. kolu košarkaši Kvarnera gostuju kod fenjeraša VROS Darde te s obzirom na dosadašnje predstave možemo očekivati njihovu novu pobjedu.