Početna - IZDVOJENO - Drugi poraz Kvarnera
Košarka lopta

Drugi poraz Kvarnera

KK Jolly JBŠ – KK Kvarner 2010 68:60 (21:16 ; 16:16 ; 16:16 ; 15:12)

U derbiju 7. kola A-1 lige, košarkaši Jollyja iz Šibenika, dočekali su vodećeg na tablici, riječki Kvarner. Domaći košarkaši uspjeli su razveseliti svoju publiku te su slavili 68:60.

Jolly: Bubalo 12, Ross 20, Naletilić 6, Cinac 6, Peršić 4, Mrva 4, Vrlika 8, Kozić 6, Gulam 2, Roso, Katura, Perković

Kvarner: Krivec 11, Škifić 8, Veljačić 8, Stipčić 7, Čakarun 14, Salamun, Proleta 3, Boban 3, Šamanić, Širko 2, Miličević 4, Kučan

Početak utakmice odlično otvaraju gosti (0:5) no sa 6 vezanih poena, američki playmaker i ponajbolji igrač lige, Ronald Ross, vraća utakmicu u egal. Kvarner na krilima jučer odličnog Čakaruna (14 poena) stiže na +5 (10:15), ali onda slijedi 11:1 serija Bankara koji na mali odmor odlaze s +5 (21:16).

Početak druge četvrtine odigrao se po istom poučku kao i u prvoj dionici. Riječani tricom Bobana i četirima vezanim koševima Stipčića (polaganje i dva slobodna bacanja) vraćaju minimalnu prednost (21:23). Šibenčani vraćaju vodstvo na krilima Paška Vrlike, koji je u tom razdoblju ubacio 8 poena, dok goste u igri drži Čakarun. Iako se dugo igralo koš za koš, Šibenčani uspijevaju na poluvrijeme otići sa +5 (37:32).

Nakon poluvremena, utakmicu počinje u potpunosti kontrolirati slovenski play u redovima gostiju, Bojan Krivec. Predvodeći svoju ekipu, Kvarner radi 11:2 seriju i preuzima vodstvo (39:43). Domaći trener Matov prisiljen je pozvati minutu odmora, nakon koje Šibenčani igraju kudikamo kvalitetnije te uz odličnu partiju Rossa vraćaju vodstvo (53:48).

Domaći košarkaši furiozno otvaraju posljednju četvrtinu. Zaigrali su odličnu obranu, a reketom u potpunosti zagospodarili. Veliki hendikep gostima predstavljao je izostanak sjajnog centra Ivice Radića što je Bubalo vješto koristio (12 p, 10 sk, 3 blk). Četiri minute prije kraja prednost domaćih penje se na +14, no Kvarner se ne predaje. Rade 8:0 seriju i dolaze na -6 (63:57), no snage za potpuni preokret nisu imali. Utakmica završava rezultatom 68:60.

U domaćim redovima odličnu utakmicu odigrao je Ross koji je uz 20 poena, skupio i 7 skokova, 6 ukradenih lopti te 3 asistencije uz valorizacijski indeks 26. Odličnu potporu imao je u Bubalu koji je ostvario double-double učinak (12 poena i 10 skokova). Kod gostiju su se istaknuli Krivec (11 poena i 7 asistencija) te Čakarun sa 14 poena. Razočaravajuću šutersku večer imao je nominalno najbolji igrač gostiju Škifić, koji je iz igre gađao tek 2/10 (20%) te zabio 8 poena.

U 8. kolu, iduće subote, košarkaši Kvarnera dočekuju pretposljednjeg Slavonskg Broda.