Početna - IZDVOJENO - EP Hrvatska:Bjelorusija – 33:22

EP Hrvatska:Bjelorusija – 33:22

Hrvatska rukometna reprezentacija u 1. kolu Eura pdmah pokazala zube i jasno dala do znanja da je ‘došla po zlato, ne po obranu bronce’!
Pobjeda protiv Bjelorusije (33:22) bila je naša najuvjerljivija pobjeda u povijesti Europskih prvenstava.

Iako je prvih osam minuta utakmice bilo napeto, kauboji su već u desetoj minuti poveli i više nisu dali Bjelorusima “disati”. Od tada su naši momci dominirali na terenu, a u 55. minuti su imali čak 13 golova prednosti.

Slavko Goluža na klupu je 20 minuta prije kraja utakmice na klupi ostavio Duvnjaka, a u narednim minutama i ostatak početne postave. Najučinkovitiji su bili Horvat i Čupić s po šest golova. Samo Vuković nije postigao ni jedan zgoditak. Mirko Alilović već je u 12. minuti imao šest obrana i najavio je velike stvari.

Ovo su bila dva uvodna boda za reprezentaciju Hrvatske, a zbog forme turnira i prijenosa bodova u drugi krug, svaki bod je od izuzetne važnosti.

Sljedeća utakmica na rasporedu je protiv Crne gore u srijedu u 18 sati.