Trinaesto europsko prvenstvo u rukometu za muškarce održat će se od 12. do 28. siječnja 2018. godine u Hrvatskoj. Hrvatska je dobila domaćinstvo na sjednici Europske rukometne federacije održanoj u Dublinu 20. rujna 2014. godine. Hrvatska je bila jedini kandidat za domaćinstvo europskog rukometnog prvenstva.
Europsko rukometno prvenstvo za muškarce u Hrvatskoj održava se od 12. do 28. siječnja 2018. u Zagrebu, Splitu, Varaždinu i Poreču.
U skupini B će Poreč ugostiti aktualne svjetske i europske viceprvake Francusku, svjetske viceprvake Norvešku, te Bjelorusiju i Austriju.
Natjecanje počinje 12. siječnja, a prve utakmice igrat će se u Splitu i Poreču dok će se 13. siječnja priključiti Zagreb i Varaždin.
Europsko prvenstvo u Poreču otvorit će Bjelorusija i Austrija (18:15) te Francuska i Norveška (20:30) što će biti repriza finala Svjetskog prvenstva koje se 2017. održalo u Francuskoj. Prema informacijama koje smo dobili od organizatora porečkog dijela turnira, karata za prve utakmice više nema u prodaji, pa će vjerojatno mnogi domaći ljubitelji rukometa ostati kratkih rukava.
Za one koji žele nabaviti ulaznice za neku drugu utakmicu, informaciju donosimo u nastavku članka.
Hrvatski rukometaši dvaput su bili olimpijski pobjednici, svjetsko zlato osvojili su 2003. u Portugalu i da bi kolekcija najsjajnijih odličja bila upotpunjena, nedostaje još naslov prvaka Europe. Pritom je nevjerojatan podatak kako je Hrvatska na posljednjih sedam europskih prvenstava bila u polufinalu, pri čemu je samo dvaput (2008. i 2010.) uspjela proći i igrati finale. Oba je puta to bilo s Linom Červarom na klupi, novim-starim izbornikom Kauboja koji je angažiran nakon smjene Željka Babića kako bi donio pravi rezultat.
GRUPNA FAZA:
Skupina A (Split)
12. siječnja (18:15): Švedska – Island
12. siječnja (20:30): Hrvatska – Srbija
14. siječnja (18:15): Srbija – Švedska
14. siječnja (20:30): Island – Hrvatska
16. siječnja (18:15): Srbija – Island
16. siječnja (20:30): Hrvatska – Švedska
Skupina B (Poreč)
12. siječnja (18:15): Bjelorusija – Austrija
12. siječnja (20:30): Francuska – Norveška
14. siječnja (18:15): Austrija – Francuska
14. siječnja (20:30): Norveška – Bjelorusija
16. siječnja (18:15): Francuska – Bjelorusija
16. siječnja (20:30): Norveška – Austrija
Skupina C (Zagreb)
13. siječnja (17:15): Njemačka – Crna Gora
13. siječnja (19:30): Makedonija – Slovenija
15. siječnja (18:10): Slovenija – Njemačka
15. siječnja (20:30): Crna Gora – Makedonija
17. siječnja (18:10): Njemačka – Makedonija
17. siječnja (20:30): Crna Gora – Slovenija
Skupina D (Varaždin)
13. siječnja (18:15): Španjolska – Češka
13. siječnja (20:30): Danska – Mađarska
15. siječnja (18:15): Mađarska – Španjolska
15. siječnja (20:30): Češka – Danska
17. siječnja (18:15): Češka – Mađarska
17. siječnja (20:30): Španjolska – Mađarska
DRUGI KRUG:
Skupina I (Zagreb)
18. siječnja: 3A – 2B
18. siječnja: 2A – 3B
20. siječnja: 1A – 1B
20. siječnja: 2A – 2B
22. siječnja: 3A – 1B
22. siječnja: 1A – 3B
24. siječnja: 1A – 2B
24. siječnja: 2A – 1B
24. siječnja: 3A – 3B
Skupina II (Varaždin)
19. siječnja: 3C – D2
19. siječnja: C2 – D3
21. siječnja: C1 – D1
21. siječnja: C2 – D2
23. siječnja: C3 – D1
23. siječnja: C1 – D3
24. siječnja: C1 – D2
24. siječnja: C2 – D1
24. siječnja: C3 – D3
ZAVRŠNI VIKEND (Zagreb):
26. siječnja (15:30): UTAKMICA ZA PETO MJESTO
26. siječnja (18:00): POLUFINALE
26. siječnja (20:30): POLUFINALE
28. siječnja (18:00): UTAKMICA ZA TREĆE MJESTO
28. siječnja (20:30): FINALE
Ulaznice možete kupiti u kućici HRS-a na Poreč Adventu (ne radi od 30.12.2017. do 2.1.2018.) ili na ovlaštenim prodajnim mjestima:
Biograd na Moru
- TRINAESTICA, Trinaestica Biograd – Kneza Domagoja 5, Biograd na Moru
Bjelovar
- INFORMATIVNI CENTAR BJELOVAR D.O.O., INFORMATIVNI CENTAR BJELOVAR D.O.O. – Trg Eugena Kvaternika 7a, Bjelovar
- INTENTIO, Intentio-Bjerovar – A.K. Miošića 12a, Bjelovar
- PUTOVANJA PLUS, Poslovnica Bjelovar – A. Mohorovičića 57, Bjelovar
Crikvenica
- AUTOTRANS d.o.o., Poslovnica Crikvenica – N. Veljačića 3, Crikvenica
Čakovec
- KOMPAS ZAGREB d.d., ČAKOVEC – Strossmayerova 4, Čakovec
Dubrovnik
- DISCOVERY GROUP J.D.O.O., DISCOVERY GROUP POSLOVNICA 1 – 28 Dr. Vlatka Mačeka 0, Dubrovnik
- DISCOVERY GROUP J.D.O.O., DISCOVERY GROUP POSLOVNICA 2 – Ulica Marka Marulića 19, Dubrovnik
- ELITE TRAVEL, Poslovnica Dubrovnik – Vukovarska 174, Dubrovnik
- HOTEL PETKA, HOTEL PETKA – Obala Stjepana Radica 38, Dubrovnik
- RESTAURANT-CAFE DUBRAVKA, Poslovnica Dubrovnik – Braslje 1, Dubrovnik
- RESTAURANT-CAFE DUBRAVKA, Restoran Panorama – Petra Krešimira IV 0bb, Dubrovnik
- ZVIR D.O.O., WAY TO GO – Boškovićeva ulica 22, Dubrovnik
Ivanec
- VELMAX, Poslovnica Ivanec – Varaždinska 18, Ivanec
Karlovac
- KOMPAS ZAGREB d.d., KARLOVAC – Zrinjski trg 4, Karlovac
- STAR TURIST d.o.o., POSLOVNICA KARLOVAC – Matka Laginje 1, Karlovac
Koprivnica
- MARBIS, Koprivnica – Taraščice 15, Koprivnica
Korčula
- KALETA, Poslovnica Korčula – Plokata 19.travnja 1921 36bb, Korčula
Krk
- AUTOTRANS d.o.o., Poslovnica Krk – Sv. Bernardina 3, Krk
Krško
- TURISTIČNA AGENCIJA BOOM , BooM Krško – Hočevarjev trg 3, Krško
Labin
- VERITAS d.o.o., POSLOVNICA LABIN – Sv. Katarine 4, Labin
Lopud
- LAFODIA TRAVEL, POSLOVNICA LOPUD – Obala Ivana Kuljevana 51, Lopud
Lumbarda
- POLADIN PUTNIČKA AGENCIJA, POSLOVNICA LUMBARDA – Prvi žal bb, Lumbarda
Matulji
- NEW SOUND, New Sound Matulji – Trg maršala Tita 2, Matulji
Osijek
- KOMPAS ZAGREB d.d., OSIJEK – Šetalište kardinala Franje Šepera 8F, Osijek
Pula
- ACTIVATRAVEL ISTRA d.o.o., Poslovnica Pula – Scalierova 1, Pula
Rab
- AUTOTRANS d.o.o., Poslovnica Rab – P.C. Mali Palit 0, Rab
Rijeka
- AUTOTRANS d.o.o., Poslovnica Rijeka – Riva 22, Rijeka
- CROATIA RECORDS d.d., RIJEKA – Užarska 3, Rijeka
- S.O.L.E.N. D.O.O., AGENCIJA SOLEN – Strossmayerova 2, Rijeka
Sesvete
- HOTEL & RESTAURANT GALLUS, Recepcija – Brestovečka 2b, Sesvete
- JAZZ CAFE FORUM, Poslovnica Sesvete – Ninska 3, Sesvete
Split
- KOMPAS ZAGREB d.d., KOMPAS SPLIT – Obala Lazareta 3, Split
- SMOKVINA, Smokvina Split – Majstora Jurja 13, Split
Šibenik
- KOMPAS ZAGREB d.d., ŠIBENIK – Stube Ivana Lukačića 3, Šibenik
Umag
- ATLANTIS TURISTIČKA AGENCIJA, UMAG – J. Rakovca 11, Umag
- ATLAS UMAG, Poslovnica Umag – Trg slobode 3, Umag
- DAMIR d.o.o., POSLOVNICA UMAG – Trgovačka 11, Umag
- GABI TRAVEL d.o.o., Poslovnica Umag – Šetalište Vladimira Gortana 44/1 , Umag
- TOURISTRA, Tour Istra – Tržni centar Katoro 0, Umag
Varaždin
- MAX BÖGL ARENA MANAGEMENT D.O.O., POSLOVNICA VARAŽDIN – Šetalište Franje Tuđmana 1, Varaždin
Zagreb
- BMK Consult d.o.o., Poslovnica Zagreb – Tkalčićeva – Ulica Majstora Radovana 12, Zagreb
- CEDETERIJA d.o.o., Aquarius music shop Sirius – Branimirova 29, Zagreb
- CEDETERIJA d.o.o., Aquarius music shop Varšavska 13 – Varšavska 13, Zagreb
- CROATIA RECORDS d.d., ZAGREB – BOGOVIĆEVA – Bogovićeva 5, Zagreb
- IZAZOV TURISTIČKA AGENCIJA d.o.o., Poslovnica Zagreb – Ante Topić Mimare 38, Zagreb
- KOMPAS ZAGREB d.d., ZAGREB – GAJEVA – Gajeva 6, Zagreb
- KOMPAS ZAGREB d.d., ZAGREB – SREDIŠĆE – Ede Murtića 4, Zagreb
- MALDOROR, POSLOVNICA ZAGREB – Lopašićeva 3, Zagreb
- NOVENA PROMET D.O.O., HOSTEL ZAGREB – Savska cesta 179, Zagreb
- ROCKMARK, Glazbena knjižara – Berislavićeva 13, Zagreb
- SPERANZA, SPERANZA-POSLOVNICA FRANE PETRIĆA – Frane Petrica 2, Zagreb
- SPERANZA, SPERANZA-POSLOVNICA TRAKOŠČANSKA – Trakošćanska 30, Zagreb
- ŠKOLSKA KNJIGA, Poslovnica Arkadija – Trg bana Josipa Jelačića 14, Zagreb
- Tinta-Toner-Shop (PC Servis d.o.o.), Poslovnica Zagreb – III Pile 13 – Kruge 13, Zagreb
- TISAK d.d., TISAKmedia ZAGREB Pothodnik – Pothodnik – Grgura Ninskog 0bb, Zagreb