Početna - IZDVOJENO - Foto: Rijeka – Lokomotiva 3:1
rijeka-lokomotiva

Nogometaši Rijeke svladali su Lokomotivu u utakmici 4. kola MAXtv Prve lige 4:1 upisavši prvu pobjedu ove sezone. Riječki nogometaši do pobjede u premijernom nastupu na novom stadionu stigli su u sjajnoj atmosferi pred rasprodanim tribinama. Sve se bijelilo na stadionu HNK Rijeka, novo zdanje donijelo je pravu nogometnu atmosferu, a momčad je navijače počastila dobrom igrom i s tri boda.

Rijeka nije mogla zaželjeti bolje otvaranje. Ristovski je u šestoj minuti ubacio s desne strane, lopta je došla do Leovca koji je potegnuo iz prve desnom nogom matiravši Zeleniku – 1:0. Rijeka je u nadolazećim minutama nastavila pritiskati, bilo je nekoliko opasnih situacija pred vratima Lokomotive, ali bez izrazite prilike.

Na drugoj strani Lokomotiva se oslobodila nakon dvadesetak minuta igre. U 24. minuti Mišić je izveo korner, Andrijašević se izborio za poziciju i poentirao glavom – 1:1. Rijeka je uzvratila preko Bezjaka čiji je pokušaj glavom nakon što mu je loptu proslijedio Tomasov, otišao je pored gola.  U 34. minuti zaprijetila je Lokomotiva, Šovšić je gurnuo za Doležala koji je ostao sam na 16 metara, ali Leovac je odličnom reakcijom izbio loptu.

I onda je stigao drugi gol Rijeke. Ristovski je lijepom okomitom loptom izbacio u prostor Bezjaka koji je utrčao u kazneni prostor pogodivši drugi kut – 2:1. Lokomotiva je u 39. minuti zamalo izjednačila. Leko je ubacio iz slobodnog udarca. Vargić je istrčao i boksao loptu ravno u Capana od kojeg se odbila u vratnicu.

Rijeka je odlučno krenula u drugi dio. Prvo je Leovac u 47. minuti sjajno potegnuo s ruba kaznenog prostora, ali ispriječila se vratnica. Nagrada je stigla u 60. minuti i najljepšoj akciji utakmice. Sharbini je lijepo izbacio Ristovskog koji je samo proslijedio za Jugovića. Veznjak Rijeke sjajno je vidio nadolazećeg Sharbinija koji je poentirao s desetak metara – 3:1.