Povodom jučerašnjeg Svjetskog dana darivatelja krvi, gradonačelnik Fernando Kirigin i zamjenica Kristina Đukić organizirali su primanje za dobrovoljne darivatelje krvi. Na primanju je prisustvovala i ravnateljica GDCK-a Đana Pahor te naglasila kako imaju čak 490 doza darivane krvi među darivateljima koji su došli na primanje te da se u Opatiji akcije organiziraju uz potporu tvrtke Opatija 21, u Sportskoj dvorani Marino Cvetković, na visokoj razini zaštite u pandemiji koronavirusa.
Predsjednik GDCK Opatija, ujedno i sam već 35 godina darivatelj krvi je istaknuo kako je njihov najvažniji cilj animirati mlade ljude na darivanje krvi te da je u tome najvažnija promidžba grada i medija. Naime, grad Opatija višestrukum darivateljima krvi omogućuje besplatan javni prijevoz, a država besplatno dopunsko zdravstveno osiguranje.
Na današnjem su primanju bili opatijski višestruku darivatelji krvi, predstavnici oba spola i svih generacija: Milanović Dijana, Lucijana Uremović, Al Waki Alen, Vladimir Brnečić, Kristijan Tončić i Željko Bučković.
Pri završetku sastanka, gradonačelnik Opatije se zahvalio te nadoda sljedeće:
“…naš je cilj da vam još više pomognemo i olakšamo rad te da uspijete uključiti i nove članove, na čemu vrlo proaktivno radi Gradsko društvo Crvenog križa i uspješno motivira naše sugrađane na akciju. Želim vam sretan vaš dan i pratit ćemo vaše potrebe.”