Početna - IZDVOJENO - Hajduk – Rijeka 1:2
HNK Rijeka
arhiva

Hajduk – Rijeka 1:2

Nogometaši Rijeke pobijedili su Hajduk 2:1 na Poljudu u utakmici 33. kola MAXtv Prve lige. Rijeka je tako drugi put ove sezone svladala Hajduk, dok niti jedna druga momčad iz Prve HNL nije ove sezone slavila u Splitu. Rijeka ujedno već 15 utakmica zaredom ne zna za poraz od Hajduka, osigurala drugo mjesto i zadržala četiri boda zaostatka za Dinamom.

Igrala se 79. minuta kada je Matei ubacio prizemnu loptu, a Gavranović ponovo bio na pravom mjestu – 1:2. Bio je to trenutak koji je označio preokret na Poljudu u utakmici u kojoj je Rijeka odigrala odlično drugo poluvrijeme.

Rijeka nije dobro ušla u utakmicu, ali ni domaćin nije stvorio izgledniju priliku. U osmoj minuti Samardžić je dugom loptom lijepo pronašao Tomasova koji ju je smirio, ali vratar Grbić je na vrijeme reagirao.

Prvi udarac stigao je u 20. minuti, Vojković je pucao s 18 metara, ali Vargić je imao lagan zadatak. Na drugoj strani udarac s poludistance okušao je Bezjak, ali i Stipica je lako otklonio opasnost.

Hajduk je poveo u 25. minuti. Mastelić je primio loptu i gurnuo za Sušića koji je izbio sam pred Vargića i poentirao – 1:0. Do kraja prvog dijela valja izdvojiti pokušaj Velazqueza (33′) glavom, te lijep udarac Mate Maleša (39′) s 25 metara koji je prošao uz vratnicu.

Rijeka je odlično ušla u drugo poluvrijeme. Ristovski je sjajno uposlio Tomasova koji se našao ispred Grbića, ali vratar Hajduka izašao je iz dvoboja kao pobjednik. Tri minute kasnije Lešković je pucao glavom nakon kornera, ali nedostajalo je jačine u udarcu.

I onda je stigao gol. Bradarić je ubacio, obrana Hajduka nije na vrijeme izbila loptu i Vešović je poentirao – 1:1.

Rijeka je nastavila u dobrom ritmu. U nekoliko situacija Hajduk je živio opasno, a bolju igru pobjedničkim golom zaključio je Mario Gavranović.