Početna - IZDVOJENO - Istra 1961 – Rijeka 0:1
istra rijeka

Istra 1961 – Rijeka 0:1

Nogometaši Rijeke pobijedili su Istru 1961 rezultatom 1:0 u devetom kolu MAXtv Prve lige. U borbenoj utakmici momčad Matjaža Keka do pogotka vrijednog tri boda došla je u 9. minuti preko Romana Bezjaka. U nastavku su bijeli iskontrolirali situaciju na travnjaku, zatvorili sve prilaze Vargiću ne dozvolivši domaćinu niti jednu izglednu priliku i na kraju zasluženo uzeli puni plijen. Uz to, Rijeka je i nakon devetog kola ostala neporažena u prvenstvu.

Stanje na travnjaku u prvom je poluvremenu uvelike diktirao grbavi travnjak na kojem je bio onemogućen brži protok lopte kojem je Rijeka težila. Ipak, momčad Matjaža Keka pokazala je puno više od domaćina, ponajviše u želji da postigne pogodak što se isplatilo već u devetoj minuti. Maleš je osvojio loptu na sredini terena koja je dodavanjima isprve preko Radoševića i Balaja došla do Močinića. Kapetan Rijeke sjajnim dubinskim proigravanjem uposlio je Marina Tomasova koji je prizemnim ubacivanjem servirao loptu Romanu Bezjaku koji je podmetnuo nogu i sa sedam, osam metara matirao Ivešu – 0:1.

I nakon pogotka sve je bilo u znaku Rijeke koja isključivo zbog teškog travnjaka nije u više navrata ugrozila gol Istre 1961. Iako je domaćin pokušao malo hrabrije krenuti prema Vargiću pokušaji su se razbijali na čvrsti srednji red Rijeke odakle su kretale opasne okomite lopte koje su gurale u priliku ofenzivce Rijeke. Jedna takva izrodila se u 21. minuti kada je Močinić proigrao Tomasova čiji je pokušaj iz voleja otišao preko gola.