Početna - IZDVOJENO - Košarkaši Opatije pobjedom otvorili novu dvoranu

Košarkaši Opatije pobjedom otvorili novu dvoranu

KK Opatija: KK Rovinj 59:50 (18:11; 11:18; 15:12; 15:9)

KK Opatija: Slavić, Agbaba 1, Tatara 4, Domink 11, Mandić 2, Protega 12, Božičević 3, Piškor 4, Popić-Mileusnić 15, Žeželj 3, Jelić, Negro 4
KK Rovinj: Starčević 9, Zečević 3, Ključević,  Honović 12, R. Križanac, F. Križanac 2, Božić 6, Ćosić, Šturman 2, Codacci 9, Franković 7

U prvoj službenoj košarkaškoj utakmici ikad odigranoj u dvorani “Marino Cvetković” susrele su se ekipe Opatije i Rovinja. Bila je to utakmica 2. kola A-2 košarkaške lige. Domaći košarkaši silovito ulaze u utakmicu te su odmah poveli 8:0, a prednost održavaju do kraja četvrtine. U drugoj četvrtini potpuno obrnuta situacija, gosti se solidnom igrom vraćaju u rezultatski egal. Prvo poluvrijeme obilježile su velike oscilacije u igri kako domaće, tako i gostujuće ekipe.

Početkom drugog poluvremena na scenu stupa snažni centar domaćih, Popić-Mileusnić, koji zabija 7 uzastopnih poena i donosi Opatiji značajnu prednost (38:31). Do kraja četvrtine gosti se ponajviše zahvaljujući napadačkom skoku uspijevaju približiti na 3 koša zaostatka. U zadnjoj četvrtini, domaći “bježe” na +10 i tu prednost održavaju do kraja.

Košarkaši Opatije nakon dva kola imaju po jednu pobjedu i poraz.