Početna - IZDVOJENO - Kvarner uvjerljiv protiv Splita
Košarka lopta

Kvarner uvjerljiv protiv Splita

U prvoj ovosezonskoj utakmici košarkaši Kvarnera uvjerljivo su savladali Split rezultatom 95:64. Od samog početka, Kvarner je pokazao da će ova utakmica biti jednosmjerna ulica. Na krilima Radića, koji je u tom razdoblju zabio 7 koševa, domaći silovito ulaze u utakmicu i već u trećoj minuti stižu do osjetnije prednosti (11:2). Do kraja četvrtine prednost se penje na 16 poena (26:10).

Polaganjem Radića sredinom druge četvrtine prednost raste na nedostižnih 25 razlike (43:18), a na poluvrijeme odlazimo rezultatom 53:28. U nastavku utakmice domaći nastavljaju tamo gdje su stali, a nakon 5 minuta igre bilo je 64:35. Pošto je utakmica već odavno bila lišena bilo kakve rezultatske neizvjesnosti, treneri su izvadili igrače početnih petorki i dali priliku igračima s klupe. Do kraja utakmice bilo je samo pitanje kolikom će razlikom utakmica završiti, a konačni rezultat iznosio je 95:64.

Domaći košarkaši dominirali su u svim segmentima igre. Nadskakali su Splićane (30-18), imali 8 asistencija više (17-9), bolji šut za dva i tri poena, a zanimljivo je napomenuti da gosti nisu ubacili niti jednu tricu (0/12). Najbolji u redovima domaćina bili su Radić (19 p, 6 sk), Škifić (15 p, 6 sk, 3 as), a zapažene partije pružili su i mladi Širko (13 poena) kao i Veljačić (12 poena). U blijedoj partiji gostiju, istaknuo se Najev s 15 postignutih poena.

U drugom kolu iduću subotu košarkaši Kvarnera gostuju kod novog prvoligaša GKK Šibenika, a s obzirom na odličnu igru prikazanu danas možemo se nadati novoj pobjedi Riječana.