Početna - IZDVOJENO - Kvarnerska rivijera: poznati četvrtfinalisti 64. izdanja
image001-1

Kvarnerska rivijera: poznati četvrtfinalisti 64. izdanja

Kadeti Rijeke, Venezije, Spezije, Žiline, Akademije Abuja, Dinama, Osijeka i Vojvodine izborili su plasman u četvrtfinale 64. izdanja Kvarnerske rivijere.

U četvrtfinalim ogledima u četvrtak snage će odmjeriti Spezia – Dinamo (Stadion Mavrinci, 16.30), Akademija Abuja – Žilina (Stadion Mavrinci, 18.30), Osijek – Venezia (Stadion Josip Uravić Pepi, Krk, 16.30), Rijeka – Vojvodina (Stadion Josip Uravić Pepi, Krk, 18.30).

Osijek je odličnom igrom na Cresu pobijedio Udinese i izborio prvo mjesto. Već u ranoj fazi Osječani su stekli tri gola prednosti.  U 13. minuti Čikvar je u kaznenom prostoru pronašao Marina koji je zatresao mrežu – 1:0. Samo četiri minute kasnije Čikvar je izbjegao zaleđe, zaobišao vratara i proigrao Ikića koji je poslao loptu u praznu mrežu – 2:0.

U 30. minuti, nakon pogreške igrača Udinesea, Magdić je proigrao Ikića koji je izbio sam pred vratara, ali njegov pokušaj obranio je Dani. Ipak, Magdić je natrčao na odbijenu loptu i pospremio je u mrežu – 3:0. Udinese se vratio u igru pogotkom s bijele točke Tignja, ali Osijek je u nastavku  s još dva gola potvrdio dominaciju.

Abuja je pobijedila Vinodol i potvrdila prvo mjesto, dok je Dinamo minimalnom pobjedom protiv Širokog Brijega osigurao četvrtfinale. Isto je učinila Venezia svladavši Sheriff u skupini D, dok je u skupini A Žilina pobjedom protiv Ferencvarosija vizirala kartu za najboljih osam.

Rijeka je prvi dio turnira okončala uvjerljivom pobjedom protiv OŠK-a, a Cres i Rudar osvojili su vrijedan bod protiv Vojvodine odnosno Spezije.