Početna - IZDVOJENO - Kvarnerska rivijera: Rijeka nadigrala Veneziju i izborila finale protiv Abuja
rijeka abuje

Kvarnerska rivijera: Rijeka nadigrala Veneziju i izborila finale protiv Abuja

Rijeka je u utakmicu krenula udarcem Miroslava Iličića, a prva velika prilika pripala je gostima. Bolgan je potegnuo, a lopta je završila na vratnici. Nakon promašaja Dukađina (14′) i Črnka (15′) iz izglednih prilika, stigao je pogodak u 17. minuti.

Črnko je izveo korner, a braniči Venezije očistili su loptu. Črnko je ponovo ubacio lijevom nogom u pet metara, najbrži je bio Iličić i pospremio je loptu u mrežu – 1:0.

Venezia je pokušavala udarcima s dvadesetak metara, ali pokušaji Rodea (25′) i Bolgana (27′) otišli su daleko od gola. U 29. minuti Modrić je ubacio s lijeve strane, Šantek je uspio iščeprkati loptu pred golom, ali nije uspio svladati vratara Venezije. Minutu kasnije Dukađin se izborio za loptu na centru, sjurio do kaznenog prostora i poslužio Črnka, ali udarac je otišao iznad grede.

Drugo poluvrijeme na otvaranju nije donijelo previše prilika. Rijeka je svoj trenutak dočekala u 61. minuti. Pogreška posljednje linije otvorila je priliku Iličiću koji se dočepao lopte, ušao u kazneni prostor i poentirao – 2:0.

Treći gol stigao je u 70. minuti i najbolje je oslikao riječku igru. Modrić je izborio loptu na rubu kaznenog prostora s lijeve strane i odigrao za Iličića koji se lažnjakom riješio pratnje. Uslijedio je ubačaj, a Flego je sjajnim trzajem glavom zatresao mrežu – 3:0.