Početna - IZDVOJENO - Kvarnerska rivijera: Rijeka pobijedila Sheriff i izborila četvrtfinale
kvar

Kvarnerska rivijera: Rijeka pobijedila Sheriff i izborila četvrtfinale

Kadeti Rijeke pobijedili su Sheriff iz Tiraspola 3:0 u 2. kolu skupine D Kvarnerske rivijere i na taj način osigurali su plasman u četvrtfinale, te prvo mjesto u skupini D. U tvrdoj i teškoj utakmici Rijeka je dugo lomila otpor gostiju koji su se organizirano branili.

Nagrada je stigla u posljednjim trenucima prvog poluvremena. Brzim prijenosom lopte Rijeka je stvorila priliku. Iličić je odigrao za Čelikovića koji je produljio loptu za Črnka. Nogometaš Rijeke uputio je udarac s desne strane kaznenog prostora, a iako nije bio precizan loptu je zahvatio branič Chiperi i poslao u vlastiti mrežu – 1:0.

Rijeka je agresivno krenula u nastavak. Črnko je izveo korner, Mulac je pucao glavom, a vratar Savchin loptu izvukao ispod grede. U 47. minuti Rijeka je imala čistu kontru, ali Šantek nije dobro odigrao loptu za Čelikovića.

Tri minute kasnije nakon gužve poslije jednog kornera, Iličić nije uspio doći do lopte u neposrednoj blizini gola.

I onda je stigla 57. minuta, Šantek je proigrao Dukađina koji je pobjegao obrani i poentirao – 2:0.

Samo tri minute Rijeka je visokim pritiskom natjerala gostujuću obranu na pogrešku, Dukađin je ponovo izbio sam pred gol – 3:0.

Rijeka je bila blizu četvrtog gola u 65. minuti. Nakon kornera Mulac je lijepo pucao, ali lopta se od grede odbila u vratnicu i van gola.

Rijeka utakmicu posljednjeg kola u skupini D igra u srijedu protiv OŠK Omišlja od 18.30 sati.