Početna - IZDVOJENO - Kvržić zabio za minimalnu pobjedu u susjedskom derbiju!

Kvržić zabio za minimalnu pobjedu u susjedskom derbiju!

Riječani su minimalno pobijedili u susjedskom derbiju na tradicionalno neugodnom gostovanju u Puli.

Držali su se domaći solidno cijelo prvo i veći dio drugog poluvremena u kojem su ‘bijeli’ stisnuli gas i propustili nekoliko izglednih situacija. Odluka je ipak pala u 76. minuti nakon centaršuta Raspopovića.

Acosty je smirio loptu prsima, Iveša izašao s gola, lopta je došla do Hebera čiji je udarac blokirao branič Istre, a Kvržić je pospremio loptu u mrežu za 0:1.

Kraj utakmice: Istra – Rijeka 0:1

90′ Iz igre izlazi Araujo Dos Santos Heber, u igru ulazi Matic Črnic

83′ Matei je gurnuo u prostor loptu za Jakića koji se našao oči u oči sa Slugom, ali Escoval je bio brži i izbio je loptu

77′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Nakon centaršuta Raspopovića, Acosty smiruje loptu prsima. Iveša je izašao s gola, lopta je došla do Hebera čiji je udarac blokirao branič Istre, a Kvržić je pospremio loptu u mrežu za 0:1!

75′ Raspopović je lijepo ubacio, Acosty ostao sam u kaznenom prostoru, ali udarac glavom odlazi pored gola

69′ Heber pokušava sa 7 metara ali ne zahvaća najbolje loptu…

68′ Najveća prilika za Rijeku! Capan je došao do lopte u kaznenom prostoru, odigrao za Raspopovića koji je u srcu kaznenog prostora pronašao Čolaka. Iveša je odlično obranio

55′ Iz igre izlazi Jakov Puljić, u igru ulazi Alexander Gorgon.

53′ NAkon kornera i Heber s desetak metara šalje loptu preko gola

47′ Puljić se probio sam prema golu, a onda sa 16 metara pucao preko gola

46′ Počelo je 2. poluvrijeme

45′ Kraj 1. poluvremena: Istra – Rijeka 0:0

42′ Capan je pokušao s dvadesetak metara, ali neprecizno

34′ Korner za Istru, lopta ubačena u peterac gdje ju nitko nije uspio skrenuti u gol! Capan je u posljednji trenutak otklonio opasnost…

24′ Slobodan udarac sa oko 20 metara od gola Rijeke za Istru nakon prekršaja Zute ali živi zid gostiju na mjestu.

22′ Puljić s 20-tak metara malo preko gola Istre!

20′ Nova prijetnja Istre, odličan udarac Pavića ali Sluga brani!

19′ Dobar centaruš Mateija ali Prce ne usoijeva zahvatiti loptu pred golom

17′ Heber se sjurio u kazneni prostor domaćih ali se spetljao na kraju.

7′ Drugi udarac za redom Istre. Riječani čiste obje prijetnje.

6′ Čolak pronalazi Hebera koji ulazi u kazneni prostor i malo je nedostajalo da lopta dođe do Acostyja koji je bio u matnoj poziciji

4′ Glavni sudac Bruno Marić na inzistiranje igrača Istre dosuđuje slobodni udarac za Istru s 25 metara od gola. Matei je izveo slobodan udarac, ali riječki živi zid je blokirao pokušaj

1′ Velika prilika za Rijeku. Nakon ubačaja iz auta, Puljić prebacuje loptu ali udarac Acostyja zaustavija vratnica

0′ Počela je utakmica Istre i Rijeke

Na stadionu Aldo Drosina u 20 sati počinje prvenstvena utakmica između Istre 1961 i Rijeke.