Početna - IZDVOJENO - Liga prvaka: Rijeka – Olympiacos 0:1
rjk-ol

Liga prvaka: Rijeka – Olympiacos 0:1

Olympiacos se u konačnici pokazao kao previsoka prepreka, a ključni trenutak dogodio se u 25. minuti. Gorgon je izgubio loptu na sredini terena, Odjidja je potegnuo kontru, proigrao Marina koji je poentirao – 0:1.

Rijeka je bolje otvorila utakmicu. Već u 13. minuti Gavranović se sjajano snašao u kaznenom prostoru, poslao loptu pored vratara Olympiacosa, ali braniči su uspjeli s gol linije izbiti loptu.

Uslijedio je udarac Mišića, a zatim sjajna prilika za Gorgona. Brza akcija otvorila je prostor Heberu koji je odlično ubacio, a Gorgonov pokušaj glavom otišao je pored gola.

Marin je sjajno pokušao u 31. minuti, ali Sluga je bio odličan. Samo minutu kasnije Rijeka je imala puno sreće.

Nakon što je lopta kružila u kaznenom prostoru, Vuković je ostao sam, ali vratnica je ovoga puta spasila Riječane.

Gosti su blizu gola bili i u 34. minuti, Marin je ubacio iz slobodnog udarca, lopta je pogodila Vukovića i prošla blizu vratnice.

U nastavku akcije Rijeka je krenula po gol nade. Olympiacos je u 53. minuti nespretno izgubio loptu pred svojim golom, Gorgon je gurnuo za Mišića koji u sjajnoj poziciji na 15 metara puca preko gola.

Samo minutu kasnije nova velika prilika za Rijeku. Gorgon je sjajno primio dugu loptu i proigrao Gavranovića koji je ostao sam pred grčkim golom, ali vratar Kapino odlično brani.

U 58. minuti Gorgon se riješio pratnje na desnoj strani, ali snažan udarac otišao je pored gola. Sedam minuta kasnije zaprijetio je Olympiacos. Figueiras je opasno pucao, ali lopta je otišla pored vratnice.