Početna - IZDVOJENO - Lokomotiva – Rijeka 0:1, Bezjak donio polufinale
lokomotiva

Lokomotiva – Rijeka 0:1, Bezjak donio polufinale

Nogometaši Rijeke pobijedili su na gostovanju Lokomotivu u četvrtfinalu Kupa Hrvatske. Riječki nogometaši tako su drugi put ove sezone slavili na gostovanju u Kranjčevićevoj protiv lokosa izborivši polufinale koje su već izborili Hajduk i Slaven Belupo, a Inter i Dinamo svoju će utakmicu četvrtfinala odigrati 10. veljače iduće godine.

Rijeka je dočekala svoj trenutak u 65. minuti. Tomasov je lijepo gurnuo loptu za Zhutu koji je u trku izbacio iz prve, a Bezjak lijepo pospremio ubačaj u mrežu – 0:1.

U prvom dijelu Rijeka je veći dio držala loptu u svojim nogama, ali bez završnice. Već u petoj minuti Tomasov je lijepo ušao u kazneni prostor s desne strane, vratar Zelenika izašao je i skratio kut. Tomasov je gurnuo loptu u sredinu, ali braniči Lokomotive očistili su opasnost.

Rijeka je i nakon te prilike bila konkretnija, ali iduću šansu imao je domaćin. U 24. minuti Fiolić je ubacio loptu u srce kaznenog prostora. Riječka obrana zaboravila je na Grezdu koji je ostao sam na deset metara, ali nije uspio primiriti loptu.

Rijeka je imala dvije prilike u završnici. Ubačaj Ristovskog zamalo je prevario Zeleniku koji je oklijevao s istrčavanjem. U 45. minuti Tomasov si je otvorio prostor za udarac za rubu kaznenog prostora, ali Zelenika brani pokušaj.

U nastavku Rijeka je zaprijetila u 59. minuti. Anas je sjajno vidio utrčavanje Zhute koji je oštro ubacio u pet metara. Perić je u zadnji čas očistio opasnost, a akcija je zamalo završila autogolom. Bilo je još nekoliko izglednih akcija u gol, posebno lijep bio je pokušaj Tomasova u 84. minuti koji je otišao pored vratnice.