Početna - IZDVOJENO - Mlađi pioniri Rijeke potvrdili naslov prvaka Nogometnog središta

Mlađi pioniri Rijeke potvrdili naslov prvaka Nogometnog središta

Mlađi pioniri Rijeke prvaci su Prve lige Nogometnog središta Rijeka! Riječki nogometaši u posljednjem su kolu protiv Rovinja, u ogledu protiv izravnog suparnika za naslov, remizirali 1:1 i sačuvali dva boda prednosti ispred istarskog sastava.

Rijeka i Rovinj vodili su “mrtvu” utrku cijele sezone, Rijeka je u ponedjeljak slavila protiv Lokomotive i izbila na vrh ljestvice s dva boda prednosti ispred Rovinja. Izabranici Zdravka Šimića u posljednjem ogledu sačuvali su prednost ispred Rovinja.

U petoj minuti nakon ubačaja iz kuta zaboravljen je ostao Pučić, a njegov udarac glavom otišao je malo pokraj gola.

U 11. minuti Baraba je dugom loptom uposlio Srdoča koji je sa ruba šesnaesterca prizemno pogodio suprotni kut za 1:0.

Nekoliko minuta kasnije Pranjić je izaša sam na vratara Miana, ali pokušaj loba odsjeo je na gornjoj strani mreže. U 19. minuti Momčilovski je potegnuo s osamnaest metara, a njegov udarac je sjajno ispod grede izvadio Kajfeš.

Rovinj je uzvratio u 20. minuti, Pranjić je prošao po lijevoj strani i na drugoj vratnici pronašao Šerifovića koji je skrenuo loptu u mrežu za 1:1.

U drugom dijelu Riječani su visoko pritisnuli. Vratar Kajfeš je nakon ubačaja iz kuta krajnjim naporom očistio s crte pokušaj Pučića u novi korner nakon kojeg je dalekometni pokušaj Barabe otišao malo iznad gola.

U 54. minuti Kumar je pucao iskosa unutar peterca, ali loše je zahvatio loptu pa je Kajfeš obranio.

Pred sam kraj utakmice Zgrablić je ostao sam nakon ubačaja iz kuta, ali udarac glavom otišao je pokraj gola. Riječani su odmah odgovorili na drugoj strani. Baraba je ubacio Bogolin u padu glavom pogodio vratnicu.

Rijeka je na kraju sačuvala remi za naslov prvaka, veliki uspjeh na kraju duge sezone, navodi HNK Rijeka.