Početna - IZDVOJENO - Nogometaši Rijeke poraženi na gostovanju u Osijeku

Nogometaši Rijeke poraženi na gostovanju u Osijeku

Nogometaši Rijeke poraženi su na gostovanju u Osijeku (1:2) u 22. kolu Hrvatski telekom Prve lige.  Osijek je tako i treći put ove sezone svladao Rijeku preskočivši je na trećem mjestu na prvenstvenoj ljestvici.

Igrala se 49. minuta. Lopa je ubacio u kazneni prostor. Lopta je prošla sve, Boban je promašio loptu, Zuta je nije uspio izbiti, a Grgić ju je iz uskog kuta uspio nekako provući u mrežu pored Zute i vratara Sluge.

U 56. minuti Marić je odigrao loptu u prostor za Bobana, a uslijedio je kontakt nogometaša Osijeka i Raspopovića u kaznenom prostoru. Duje Strukan zastao je na trenutak i pokazao na bijelu točku nakon sugestije petog suca iza gola.

Hajradinović je preuzeo odgovornost i loptu pospremio u mrežu s bijele točke – 2:0.

Osijek je tako naplatio brojčanu prednost na travnjaku koju je imao od prvih minuta utakmice. Naime, Rijeka je već u šestoj minuti ostala s deset igrača. Jedna napucana lopta preletjela je obranu Rijeke, Grezda je pobjegao Župariću. Nogometaš Osijeka pao je nakon kontakta, a sudac Duje Strukan okarakterizirao je prekršaj za crveni karton.

Osijek je krenuo po pogodak, ali pokušaji Hajradinovića (8′, 9′) bili su daleko od cilja. Domaćin je ozbiljnije zaprijetio u 11. minuti. Grezda je odigrao za Lopu koji je ostao sam, ali Sluga je odlično reagirao. U nastavku akcije Bradarić je bio pravovremen i izbio loptu s crte.

Unutar jedne minute (16. i 17. minuta) po jedna prilika na obje strane. Pavičić je ubacio, ali pokušaj glavom Escovala uhvatio je Malenica.

Na drugoj strani Grezda je ubacio, Lopa se dobro snašao u kaznenom prostoru, ali volej je otišao preko grede. Uslijedili su udarci Škorića (20′) i Bobana (27′), ali Osijek nije uspio kapitalizirati prednost.

Rijeka je pokušavala povezati igru u napadu, Kvržić je u 36. minuti  uspio gurnuti loptu do Pavičića, koji je bio okružen dvojicom igrača Osijeka, i nije uspio kvalitetno pucati.

Osijek je imao još jednu veliku priliku u sudačkoj nadoknadi. Grezda je ponovo sjajno prošao i ubacio. Sluga je pokušao izbiti loptu koja ga je preletjela i pala ravno na Mioča koji je iz neposredne blizine propustio zatresti praznu mrežu.

Nakon dva pogotka Osijeka na otvaranju drugog dijela, Rijeka je zaigrala s više rizika, ali pokušaji Grahovca (71′) i Raspopovića (74′) završili su u bloku.

I onda je stigla 86. minuta. Pavičić je dočekao  jednu loptu na rubu kaznenog prostora i sjajnim volejem zatresao mrežu vrativši nadu Rijeci – 1:2. Rijeka je pritisnula, ali nije bilo dovoljno vremena za izjednačenje.

Preuzeto s: Fiuman.hr