Početna - IZDVOJENO - Olympiacos – Rijeka 2:1, bijeli ispustili remi u nadoknadi
heber

Olympiacos – Rijeka 2:1, bijeli ispustili remi u nadoknadi

Rijeka je tako ispustila prednost koju je stekla u završnici prvog poluvremena.

U 42. minuti Rijeka je povela. Sjajan potez Hebera na rubu kaznenog prostora i ubojit udarac lijevom nogom za vodstvo Rijeke – 0:1.

Olympiacos je jako krenuo od samog početka. Prva izgledna prilika stigla je u 12. minuti kada je Nabouhane je sjajno izbacio Sebu koji je izbio sam pred Simona Slugu, ali vratar Rijeke briljantnom reakcijom spasio je gol.

Rijeka je u tom periodu nekoliko opasno puta krenula u kontru, ali prodori Hebera po desnom boku nisu okončani uspješno.

Olympiacos je sve jače pritiskao, Seba (23′, 30′) i Nabouhanne (26′) nisu uspjeli svladati Slugu, kao ni Marin čiji je udarac s 15 metara malo s desne strane odlično obranio Sluga.

Rijeka je pak skoro do stopostotne prilike stigla u 32. minuti. Vratar Kapino odigrao je za Gilleta koji je umalo izgubio loptu što bi Gavranoviću otvorilo čisti put prema vratima domaćina.

Nakon gola Heber je sjajno pobjegao nakon lopte Gavranovića u prostor, ali udarac je vratar Kapino skrenuo u korner.

Olympiacos je žustro krenuo u nastavak, ali u prvih desetak minuta sve je ostalo na pokušajima. Silni ubačaji s bokova odbijali su se o čvrstu riječku obranu. Na drugoj strani Heber je u 64. minuti oduzeo jednu loptu ispred kaznenog prostora, ali nije se uspio izboriti za udarac.

I onda je Olympiacos izjednačio. Brza kontra po desnom boku u 66. minuti, Odjidja je ostao sam i poentirao – 1:1.

Iako je pritiskao Olympiacos je do ozbiljnijih prilika stigao tek kada je Rijeka u 83. minuti Zuta zaradio žuti karton. Prije pogotka domaćin je imao još jednu veliku priliku kada je Androustos pogodio gredu.