Početna - IZDVOJENO - Plivači Primorja osvojili čak 58 medalja na Prvenstvu Hrvatske

Plivači Primorja osvojili čak 58 medalja na Prvenstvu Hrvatske

Četvrtog, posljednjeg dana Prvenstva Hrvatske, plivačice i plivači Primorja CO osvojili su još 21 medalju i tako svoju zbirku odličja sa Prvenstva Hrvatske zaokružili na velikih 58 od čega je 25 zlatnih, 21 srebrna i 12 brončanih medalja uz oboren jedan državni rekord i puno isplivanih osobnih rekorda.

Antonio Rajković po treći je put na Prvenstvu osvojio trostruko zlato – senirosko, mlađeseniorsko i juniorsko. Ovoga puta uspjelo mu je to na 200 prsno sa rezultatom 2:20,78. Pobjednik u mlađeseniorskoj utrci na 100 slobodno postao je Marin Ercegović sa 50,01 a u juniorskoj Ognjen Marić sa 51,23. Kristina Vuković, Tina Čudina, Ema Krajinović i Marija Maduna najbrže su juniorke u štafeti 4 x 100 mješovito (4:32,84), Ognjen Marić, Marin Ercegović, Sara Knežević i Ana Matković u štafeti 4 x 100 slobodno mix (3:40,14) te Ognjen Marić, Antonio Rajković, Marin Ercegović i Diego Ivanović (3:52,04) u seniorskoj konkurenciji.

Marija Maduna je sa 58,78 na 100 slobodno osvojila srebro u seniorskoj, mlađeseniorskoj i juniorskoj konkurenciji, Marin Ercegović sa 50,01 u seniorskoj konkurenciji a Ognjen Marić u mlađeseniorskoj konkurenciji. Do srebrnih medalja doplivale su i mlađa juniorka Eva Stanković na 400 slobodno (4:33,70) te juniorka Kristina Vuković na 100 leđno (1:06,11). Kristina je u istoj disciplini osvojila i broncu u seniorskoj i mlađeseniorskoj konkurenciji, Ognjen Marić broncu na 100 slobodno (51,23) u seniorskoj konkurenciji, Eva Stanković na 400 slobodno (4:33,70), Tina Čudina na 200 prsno (2:48,51) u mlađejuniorskoj konkurenciji te seniorka Ana Matković na 200 prsno (2:40,47).

Prema broju sakupljenih bodova i muška i ženska ekipa osvojili su odlično drugo mjesto iza zagrebačke Mladosti.

“Velike čestitke svim plivačicama i plivačima koji su nastupili i borili se kroz četiri naporna dana natjecanja. Velike čestitke njihovim trenerima Vladi Petkoviću, Leu Škerjanecu, Milošu Miloševiću i Senki Vitezici te fizioterapeutu Andriji Zuboviću na odlično odrađenom poslu”, poručili su ovom prilikom iz kluba.