Početna - IZDVOJENO - Povratak Kvarnera na pobjedničke staze

Povratak Kvarnera na pobjedničke staze

KK Kvarner 2010-KK Križevci 83:76 (26:19 ; 17:27 ; 20:14 ; 20:16)

Kvarner: Veljačić 10, Šamanić 7, Širko 17, Boban 7, Krivec 8, Stipčić 8, Proleta 3, Čakarun 5, Škifić 18, Salamun, Miličević, Kučan
Križevci: Palčić 6, Čusek 3, Ćubela 21, Konjević 11, Rogić 11, Jurjević 12, Palac 7, Kapusta 3, Maslić 2, Prstec, Kapelari

Nakon poraza od Alkara u zadnjoj utakmici, košarkaši Kvarnera slavili su u 6. kolu A-1 lige protiv Križevaca rezultatom 83:76. Utakmica se, zbog oštećenja uzrokovanih orkanskom burom prethodnih dana, nije mogla odigrati u dvorani Dinka Lukarića, već na Zametu. Ovom pobjedom Riječani su se vratili na prvo mjesto s omjerom 5-1.

Gosti su već na početku nagovijestili da se nemaju namjeru unaprijed predati. Preko Kapuste i Konjevića su poveli 0:5. Domaći se ubrzo vraćaju te na krilima Škifića, koji je u prvoj četvrtini postigao 10 koševa uz dvije trice, dolaze do +7 (26:19).

U drugoj četvrtini na scenu stupa sjajni gostujući šuter Ćubela koji u tom periodu igre postiže tri trice i zabija 13 poena te kreira preokret gostiju. Dvije minute do poluvremena, nakon Ćubelina polaganja gosti stižu na +6 (40:46), ali Stipčić tricom ekspresno vraća na 3 koša razlike, što biva i konačni rezultat poluvremena (43:46).

Ulazak u drugo poluvrijeme nisu obilježili nikakvi spektakularni potezi, već iznimno gruba igra s obje strane. Naime, u razmaku od samo par minuta, obje ekipe su napravile po dvije nesportske pogreške. Gosti odmah na početku rade seriju 5:0 i dolaze do osjetnije prednosti. (43:51) Kod domaćina odgovornost preuzima mladi hrvatski reprezentativac Širko koji zabija tri trice i 11 koševa, ne dozvoljavajući gostima da se odlijepe. Na mali odmor odlazi se rezultatom 63:60 u korist domaćina.

Na ulasku u zadnju četvrtinu rezultat tricom poravnava Palac, a do dvije minute prije kraja igra se koš za koš. Sve je upućivalo na neizvjesnu završnicu, a tada jako važnu tricu stavlja Škifić (76:73), dok napad potom Šamanić zabija slobodno bacanje (77:73). Nakon promašaja Rogića, s istekom napada ključni šut zabija odlični Širko za +6, 50 sekundi do kraja. Kad su svi već mislili da su Križevčani napokon “slomljeni”, Ćubela zabija tricu i vraća na -3 (79:76). Gosti se pokušavaju vratiti radeći brze prekršaje, no domaći košarkaši koncentrirani su na liniji za slobodna bacanja i rutinski privode utakmicu kraju.

Kod Kvarnera se danas jako osjećala odsutnost Ivice Radića, koju su gosti vješto koristili, dok je utakmicu odlučila bolja koncentracija Riječana u ključnim trenucima. Iduće subote, košarkaši Kvarnera gostuju kod šibenskog Jollyja, a susret ćete moći izravno pratiti na SportKlubu.