Početna - IZDVOJENO - Prijateljska utakmica: Rijeka – Dubai 4:0
HNK Rijeka
arhiva

Prijateljska utakmica: Rijeka – Dubai 4:0

Nogometaši Rijeke pobijedili su Dubai 4:0 u drugoj i posljednjoj utakmici na zimskim pripremama u Ujedinjenim Arapskim Emiratima. Rijeka je uspješno odradila posljednju provjeru u Dubaiju. U utakmici protiv istoimenog domaćina povela je u sedmoj minuti. Maleš je lijepom dubinskom loptom pronašao Kajevića koji je na drugoj vratnici proigrao Gavranovića koji je siguran – 1:0.

Rijeka je nastavljala pritiskati, prilike su imali Bezjak (13′), Kajević (23′), a gol je stigao u 24. minuti. Zuta je ubacio s lijeve strane, a Saed Rashed u skoku s Marijom Gavranovićem pospremio loptu u vlastitu mrežu – 2:0. Uslijedio je udarac Bezjaka (29′), te sjajna prilika Gavranovića na dodavanje Ristovskog, ali vratar Dubaija odlično je reagirao.
Treći gol stigao je u 40. minuti. Roshi je sjajno potegnuo kroz sredinu i odigrao za Ristovskog za desnom boku. Uslijedila je povratna lopta i pogodak Romana Bezjaka – 3:0.
U završnici prvog dijela Leonard Zuta zaradio je crveni karton, a Rijeka je u nastavku unatoč igraču manje bila dominantija.
Četvrti gol stigao je u 50. minuti. Brezovec je gurnuo Roshija u prostor koji se sjurio sam prema golu i nesebično poslužio Balaja – 4:0. Matjaž Kek promijenio do kraja utakmice cijelu momčad što je Dubaiju otvorilo prostora, ali domaćin nije uspio postići počasni gol.

RIJEKA – DUBAI 4:0

Stadion FC Dubai. Gledatelja: 100. Strijelci: 1:0 Gavranović (7′), 2:0 Rashed (24′-ag), 3:0 Bezjak (40′), 4:0 Balaj (50′).
RIJEKA: Vargić, Ristovski, Samardžić, Mitrović, Zuta, Roshi, Maleš, Močinić, Gavranović, Kajević, Bezjak. Još su igrali: Collins, Bajić, Balaj, Nevistić, Brezovec, Rebernik, Ikić, Gerald, Lucić.
DUBAI: S. Mohamed, M. Ahmed, I. Ahmed, Rashed, W. Khalid, Salem, Sah, Khl. Khalid, Adbarhman, Abdalhamed, Mousa. Još su igrali: Y. Ahmed, Hussein, O. Ahmed, Kha. Khalid, Sumal.