Početna - IZDVOJENO - Riječani s devetoricom do velike prednosti pred uzvrat
hrvatski kup

Riječani s devetoricom do velike prednosti pred uzvrat

U Maksimiru je u prvom dvoboju finala Rijeka iznenađujuće pobijedila s 0:1 golom bivšeg igrača Dinama Ivana Tomečaka u četrdesetoj minuti.

Prvi susret finala ponudio je siromašan nogomet s malo prilika.

Rijeka je povela u četrdesetoj minuti, nakon serije dodavanja na dvadesetak metara od gola Dinama, Jugović je odlično vidio ulazak Tomečaka u kazneni prostor i poslao mu upotrebljivu loptu, a riječki je branič udarcem u bliži kut iznenadio loše postavljenog Ježinu.

Susret je završio s dva riječka igrača manje, u 85. minuti zbog grubog prekršaja isključen je prvo Zlomislić, a u trećoj minuti nadoknade zbog napucavanja lopte drugi žuti karton te automatski crveni dobio je Leovac.

Uzvratna utakmica igra se 13. svibnja na Kantridi, taj dan saznati ćemo pobjednika 23. Hrvatskog kupa, odnosno hoće li Dinamo osvojiti trinaesti naslov ili će Rijeka treći put podignuti Rabuzinovo sunce, Rijeka je to uspjela ostvariti 2005. i 2006. godine.