Početna - IZDVOJENO - Riječke sinkro plivačice postale apsolutne državne prvakinje
sinkro plivanje

Riječke sinkro plivačice postale apsolutne državne prvakinje

Zadivljujuća je bila lakoća kojom su mlađe juniorke Kluba sinkroniziranog plivanja Primorje Aqua Maris osvojile apsolutno sva prva mjesta na Državnom prvenstvu u sinkoniziranom plivanju koje je održano jučer i danas u Rijeci na Bazenima Kantrida.

Osvojena su prva mjesta u svim disciplinama, solu, duetu, timu i kombiniranoj rutini. Prvenstvo je pokazalo veliku dominaciju Primorja Aqua Marisa iz Rijeke kojoj se, u ovoj konkurenciji plivačica u dobi 13 do 15 godina, djelomično uspio približiti samo Medveščak iz Zagreba.

Na Prvenstvu su nastupili gotovo svi hrvatski klubovi. Osim domaćina, u Rijeci su se natjecale plivačice Medveščaka, Zagrebačkog sinkro kluba, Mladosti i Špoljarić sinkro kluba, svi iz Zagreba, uzDolfinu iz Splita i KSP Sisak iz Siska.

Najuspješnija disciplina za Primorjašice bio je tim u kojem su od drugoplasirane ekipe bolje za skoro 5 i pol bodova. U solu pobjedu je osvojila Matea Butorac koja je s Ninom Rubešom postala prvakinja i u duetu. Drugi duo Primorje Aqua Marisa, Petra Juranović i Iskra Šanko, je osvojio brončanu medalju. Matea Butorac je i najuspješnija plivačica Primorja Aqua Marisa koja je osvojila sve četiri zlatne medalje.

Trenerica prve ekipe Primorja je Marija Šavko, a druge (Lana Kovačević, Andrea Kosanović, Angelina Krmpotić, Lea Petrović, Mia Šantić i Lucija Hefler) Martina Mušković i Jelena Garabiljević.

Druga ekipa Primorje Aqua Marisa je osvojila 5. mjesto u timu sa 95,9778 bodova i 6. mjesto u kombinaciji sa osvojenih 53,2333 boda.

1.Primorje Aqua Maris 1121,9306

(Petra Juranović, Iskra Šanko, Nina Rubeša, Matea Butorac, Mia Soldatić, Ani Jurković, Ivona Stojšić, Maria Glavačević i rezerve Paola Poklepović i Ivana Radetić)

2.Medveščak116,4898

3.Mladost106,5750

• kombinacija

1.Primorje Aqua Maris 166,5000

(Petra Juranović, Iskra Šanko, Nina Rubeša, Matea Butorac, Mia Soldatić, Ani Jurković, Ivona Stojšić, Maria Glavačević, Paola Poklepović i Ivana Radetić te rezerva Lejla Ahmetović)

2.Medveščak65,7333

3.Dolfina 158,3333

Vrhovni sudac Prvenstva bila je Valerija Petrachina iz Rijeke.

Državna prvenstva u sinkroniziranom plivanju nastavljaju se 21. i 22. svibnja 2016. u Zagrebu prvenstvom za kadetkinje na kojem Primorje Aqua Maris očekuje nove zlatne medalje i državne prvakinje.
Klub Primoje Aqua Maris će već za desetak dana na tradicionalnom Primorje synchro cupu, ove godine 16. po redu, proslaviti 20 godina uspješnog samostalnog djelovanja. Jedino međunarodno natjecanje u Hrvatskoj, Primorje synchro cup se ove godine iznimno održava u travnju zbog Europskog prvenstva za juniorke koje će se održati u Rijeci od 22. do 26. lipnja za koje se juniorska reprezentacija priprema na Bazenima Kantrida.