Početna - IZDVOJENO - Rijeka – Dinamo 2:1, Sharbini u 90. za pobjedu!
hnk_rijeka_dinamo

Rijeka – Dinamo 2:1, Sharbini u 90. za pobjedu!

Nogometaši Rijeke pobijedili su Dinamo 2:1 u utakmici 14. kola MAXtv Prve lige nanijevši modrima prvi poraz u prvenstvu ove sezone. Igrala se druga minuta sudačke nadoknade kada je Vešović ubacio, Ježina kratko odbio, a natrčao je Anas Sharbini i zakucao loptu u mrežu za eksploziju veselja na tribinama – 2:1. Rijeka je ujedno ovom pobjedom preskočila Dinamo na ljestvici i ostvarila prvu pobjedu nad modrima u prvenstvu nakon 2012. godine.

Izabranici Matjaža Keka bili su dominantniji u nastavku utakmice u kojem su imali igrača više nakon isključenja Taravela u 33. minuti.

Rijeka je odlično krenula u drugi dio nošena sjajnom publikom. Izabranici Matjaža Keka preuzeli su konce igre u svoje ruke, a pogodak je stigao u 51. minuti. Sharbini je izveo korner, a Samardžić se izborio za poziciju i pucao glavom. Matel je s crte pokušao izbiti loptu, ali  ona je ipak završila u mreži – 1:1.

Rijeka je od tog trenutka bila bolja momčad, Dinamo je opasno živio idućih desetak minuta, ali nekoliko opasnih situacija pred golom Ježine nisu rezultirala golom.

Na drugoj strani Rog (57′) i Soudani (62′) našli su se u dvije izgledne situacije, ali udarci u završnici nisu bili precizni. Rijeka je pak pokušala preko Sharbinija, Tomasova i Radoševića, ali lopta nije pronašla put do mreže.

Prvih 45 minuta donijelo je puno žustrine na terenu, ali ne previše od igre. Dinamo je iskoristio prvu priliku u 6. minuti. Pivarić je ubacio s lijeve strane, a Fernandes je nadskočio Zutu – 0:1. Uslijedio je zatim period s puno trke na obje strane, ali bez pravih prilika.  U 22. minuti Pjaca je odigrao za Pivarića koji je ubacio, a Fernandes je opet nadskočio Zutu, ali ovoga puta lopta je  otišla pored vratnice.

Rijeka je pokušala preko Maleša, ali dalekometan udarac otišao je iznad grede. Izabranici Matjaža Keka imali su još nekoliko izglednih situacija, ali nedostajalo je komunikacije u završnici. Dinamo je u 27. minuti imao novu priliku. Matel je ubacio, Henriquez pucao glavom, ali Vargić je bio spreman. I onda je u 33. minuti Rijeka stigla do igrača više. Jeremy Taravel udario je Vešovića i tako zaradio izravni crveni karton! Ipak, do kraja poluvremena jedinu priliku imao je Dinamo, udarac Machado se izborio za poziciju, ali udarac je otišao pored gola.