Početna - IZDVOJENO - Rijeka – Inter 2:0, Gavranović i Bezjak za novo slavlje
rijeka inter

Rijeka – Inter 2:0, Gavranović i Bezjak za novo slavlje

Nogometaši Rijeke pobijedili su Inter 2:0 u 31. kolu MAXtv Prve lige i tako zadržali osam bodova prednosti ispred drugoplasiranog Dinama pet kola prije kraja. Rijeka je ujedno ubilježila 24. prvenstvenu pobjedu, treći put ove sezone svladavši momčad iz Zaprešića.

Rijeka je u nešto slabijem ritmu otvorila utakmicu, a pokušaji Bezjaka (8′) i Vešovića (10′) nisu dali rezultata. U jednom kraćem periodu Inter je u nekoliko navrata stigao pred gol Rijeke, ali bez ozbiljnijeg udarca na gol.

Pritisak je polako rastao, a sve je došlo na naplatu unutar pet minuta. Gostujuća obrana ispucala je jednu loptu koju je Elez iz prve pretvorio u dodavanje za Gavranovića. Napadač Rijeke ostao je sam nakon što je na njega zaboravila obrana Intera i lako je poentirao za vodstvo Rijeke – 1:0.

Samo pet minuta kasnije pitanje pobjednika je praktički bilo riješeno. Vešović je lijepo na desnom boku gurnuo loptu u prostor za Andrijaševića. Uslijedio je odličan ubačaj, Bezjaku je preostalo gurnuti loptu u mrežu, ali u tom naumu nije uspio nakon što ga je s leđa srušio Bosec.

Strukan je pokazao na bijelu točku, a Bosec je zaradio crveni karton. Bezjak je preuzeo odgovornost i ponovo bio siguran – 2:0.

Rijeka je do kraja prvog poluvremena nastavila nizati prilike, od kojih treba istaknuti dva pokušaja Ristovskog, neprecizan pokušaj Gavranovića s 15 metara i odličnu situaciju za Franka Andrijaševića koji je nakon duplog pasa s Malešom ostao oči u oči s Čovićem koji je izašao kao pobjednik iz dvoboja.

Rijeka je nastavila pritiskati i u nastavku, ali Interova obrana je izdržala i na kraju s dva primljena pogotka napustila Rujevicu.