Početna - IZDVOJENO - Rijeka – Istra 1961 1:0, Tomasov donio pobjedu
hnk rijeka

Rijeka – Istra 1961 1:0, Tomasov donio pobjedu

Nogometaši Rijeke pobijedili su Istru 1961 1:0 u utakmici 18. kola MAXtv Prve lige. Rijeka je tako i dalje jedina neporažena ekipa u prvenstvu, te je nastavila sjajan niz bez poraza u službenim utakmicama. Na domaćem terenu je pak upisana četvrta pobjeda. Uoči utakmice stadion HNK Rijeka zabljesnuo je u sjajnom dekoru.  Navijači i simpatizeri Rijeke podignuli su šalove u zrak u trenutku kada su krenuli  prvi taktovi himne HNK Rijeka.

Istra je na otvaranju priprijetila preko Heistera, ali Rijeka je brzo preuzela konce u igri. Tomasov je već na otvaranju pokazao da je raspoložen, a nakon jednog ubačaja i udarca stigao je gol.

Tomasov se u 18. minuti izborio za poziciju i potegnuo s ruba kaznenog prostora, a lopta je uz vratnicu ušla u mrežu – 1:0.

Minutu kasnije Moises je lijepo proigrao Tomasova, ali njegov udarac ovaj put brani Ivušić. Pokušavao je i Anas Sharbini, ali nišanske sprave nisu bile namještene.

U 34. minuti Tomasov je sjurio prema golu i potegnuo ponovo s ruba kaznenog prostora. Ivušić je već bio svladan, ali  ispriječila se vratnica. Poluvrijeme je okončano sjajnim prodorom Ristovskog koji je kroz sredinu ušao u kazneni prostor, ali njegov udarac blokirao je Gojković.

Rijeka je pritisnula na otvaranju drugog dijela, ponovo je opasan bio Tomasov, ali Ivušić je obranio udarac. U 48. minuti  lijepa akcija Rijeke. Lešković je dugom loptom pronašao Tomasova koji se odlično snašao i glavom primirio za Moisesa.  Brazilac je potegnuo s ruba kaznenog prostora, ali lopta je prošla uz vratnicu.

Rijeka je i u nastavku drugog dijela bila bolji suparnik i na kraju zasluženo osvojila tri boda.