Početna - IZDVOJENO - Rijeka – Istra 1961 2:0
HNK Rijeka
arhiva

Rijeka – Istra 1961 2:0

Nogometaši Rijeke pobijedili su Istru 1961 u utakmici 36. kola MAXtv Prve lige i na taj način zaključili su sezonu osvojivši  rekordan broj bodova (77). Rijeka je ujedno u četvrtom ogledu ove sezone upisala četvrtu pobjedu protiv pulskog sastava.

Istra 1961 bolje je ušla u utakmicu i propustila dvije velike prilike. U drugoj minuti Mišić je ubacio s desne strane, Repić je ostalo gurnuti loptu u praznu mrežu, ali pogodio je vratnicu!

Sedam minuta kasnije Da Silva je pobjegao zadnjoj liniji Rijeke, zaobišao Prskala, ali Samardžić je dobro reagirao i spriječio da lopta uđe u gol.

Rijeka je zatim preuzela kontrolu. Pokušao je prvo Vizinger s dvadesetak metara, a zatim se Ristovski odlično ubacio iz drugog plana, ali njegov udarac lijevom nogom obranio je vratar Brkić.

Uslijedili su pokušaji Brezovca i Bezjaka, a zatim je stigao pogodak Vešovića. Brezovec je izveo slobodan udarac, Vešović je bio najviši i glavom poentirao – 1:0.

U završnim minutama prvog dijela Ristovski je ubacio, vratar Brkić nije dobro reagirao, ali Vizinger nije uspio najbolje pucati i poslati loptu u mrežu.

Rijeka je čvrsto ušla u nastavak utakmice, nakon opasnog pokušaja s 35 metara, Maleš je izborio slobodan udarac na rubu kaznenog prostora u 52. minuti.

Brezovec je lijepim udarecem prebacio živi zid i udvostručio prednost Rijeke – 2:0.