Početna - IZDVOJENO - Rijeka izgubila na gostovanju kod Zadra 1:0

Rijeka izgubila na gostovanju kod Zadra 1:0

U utakmici 22. kola hrvatske lige nogometnik klub s Kantride izgubio je protiv domaćina Zadra 1:0 zgoditkom upućenog s bijele točke.

Tako su Zadrani slavili iako su do kraja utakmice dogurali s dva igrača manje. Rijeka je bolje otvorila utakmicu te je Benko u 20. minuti imao fantastičnu priliku koju je propustio, točnije, vratar Zadra izvrsno je obranio udarac. Do kraja poluvremena Benko je imao još jednu priliku, no Zadar se uspio obraniti.

Iako je i u nastavku utakmice Rijeka bila bolja, Zadar je svoju priliku dobio u 65. minuti, kada je nakon dosuđenog jedanaesterca i poveo udarcem Hrgovića. U 70. minuti je Zadar ostao bez jednog igrača, a u 83.  bez drugog. Ovo drugo isključenje je drugi žuti karton Hrgoviću koji je ovom prilikom skrivio jedanaesterac u korist Rijeke.  Odgovornost je uzeo Benko, no neuspješno. Matković je i ovoga puta obranio.

Dečki s Kantride su na ovaj način zaostali za Hajdukom i Dinamom, koji su u petak, odnosno subotu, došli do novih pobjeda.