Početna - IZDVOJENO - Rijeka – Norrköping 1:1 (6:4)

Rijeka – Norrköping 1:1 (6:4)

Nogometaši Rijeke pobijedili su švedski Norrköping 6:4 (1:1) nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca. Rijeka je tako pobjedom i jednim osvojenim bodom, koliko nosi pobjeda nakon jedanaesteraca, okončala pripreme u Portugalu.

Devedeset minuta okončano je remijem (1:1), a za Rijeku su s bijele točke redom bili sigurni Božinov, Dangubić, Zuta, Ristovski i Escoval koji švedskom vrataru nisu ostavili niti minimalnu mogućnost za obranu.

S druge strane u drugoj seriji Prskalo je sjajno reagirao i obranio Smithov pokušaj panenke, a riječki vratar je bio je jako blizu obrane i u preostala tri jedanaesterca.

Rijeka je do remija i penala stigla na pomalo sretan način. U 69. minuti Zuta se na lijevom boku izborio za prostor, izdržao duel i onda prizemno ubacio. Lopta je prešla sve prepreke, odbila se od tri igrača Norrköpinga i na kraju ju je Gerson nespretno poslao pored svog vratara – 1:1.

Bio je to trenutak koji je dignuo Rijeku, iako je pogodak pao tako da ga nogometaši Rijeke nisu ni proslavili s obzirom na splet okolnosti kojim je došlo do njega.

Ipak, pogodak je dignuo Rijeku koja je odličnu priliku stvorila u 85. minuti. Brzu akciju okončao je Acosty snažnim udarcem koji je otišao malo iznad grede.

Norrköping je već na otvaranju utakmice stigao do prednosti. U trećoj minuti pokretljivi Jakobsen pobjegao obrani i snažnim udarcem pod gredu matirao je Slugu – 0:1.

Sedam minuta kasnije Jakobsen je ponovo ostao sam na lijevoj strani kaznenog prostora u odličnoj situaciji, ali Sluga je odlično reagirao.

Rijeka je ubrzo povezala konce, nakon ubačaja iz kuta, Črnic je odlično stisnuo loptu na rubu kaznenog prostora, ali lopta je otišla preko grede.

U 20. minuti Bradarić je sjajno odigrao za Kvržića, koji je iz teškog kuta prebacio istrčalog vratara Petterssona, ali braniči Norrköpinga izbili su loptu s crte.

U 37. minuti Wahlqvist se izborio za poziciju lijepim prodorom, ali završni udarac nije bio opasan. Četiri minute kasnije Zuta je lijepo ubacio, ali udarac Črnica glavom prošao je pored gola.

Švedska momčad bolje je otvorila drugi dio, Holmberg je odlično pucao s distance, ali nije bilo preciznosti. Rijeka je pokazala naznake povratka, iako udarci Acostyja (56′) i Pavičića (64′) nisu ozbiljnije ugrozili švedski gol.

I onda je stigao pogodak, a u 73. minuti i Božinov je odlično pucao s 20 metara, ali bez uspjeha. Utakmica je na kraju okončana udarcima s bijele točke u kojima su nogometaši Rijeke pokazali više sigurnosti.

Strijelci: 0:1 – Jakobsen (4), 1:1 – Fjoluson (69-ag).
11m: 2:1 – Božinov, 2:2 – Gerson, 3:2 – Dangubić, Smith – Prskalo brani, 4:2 – Zuta, 4:3 – Prskalo, 5:3 – Ristovski, 5:4 – Karlsson, 5:3 – Escoval.

Rijeka (4-2-3-1): Sluga (od 54. Prskalo) – Mavrias (od 69. Dangubić), Capan, Punčec, Zuta – Bradarić, Pavičić (od 79. Ristovski) – Kvržić (od 54. Acosty), Puljić (od 79. Raspopović), Črnic (od 54. Escoval) – Heber (od 70. Božinov).
Nörrkoping (4-3-3): Pettersson – Dagerstal, Johansson, Gerson, Wahlqvist – Thern, Sjöllund, Vall – Lönn, Jakobsen, Holmberg (još su igrali: Sampsted, Fjoluson, Sigurdsson, Larrson, Smith, Karlsson).