Početna - IZDVOJENO - Rijeka pobijedila Balzan u prvoj pripremnoj utakmici

Rijeka pobijedila Balzan u prvoj pripremnoj utakmici

Nogometaši Rijeke pobijedili su Balzan 2:1, viceprvaka Malte, u prvoj pripremnoj utakmici odigranoj na pomoćnom terenu u sklopu kampa HNK Rijeka.

Pobjedu Rijeci donio je Maxwell Acosty u 88. minuti. Nakon kornera Acosty je bio najviši i pogodio za konačnih 2:1.

Rijeka je povela u četvrtoj minuti. Kvržić je ubacio, lopta je došla do Puljića koji je prekrasnim udarcem matirao vratara Balzana – 1:0.

U 11. minuti Puljić je izveo slobodan udarac s 25 metara, ali vratar Mintou bio je na mjestu. Nakon kornera u istoj minuti, najviši je bio Župarić, ali Mintou je izvukao loptu ispod grede.

Rijeka je bila kvalitetnija i konkretnija, u 22. minuti Kvržić je dugom loptom pronašao Bojinova koji je pucao iz okreta, ali vratar Balzana odbio je loptu. U nastavku akcije Bojinov je pokušao odigrati loptu u sredinu kaznenog prostora, ali gostujući braniči otklonili su opasnost.

Sedam minuta kasnije Kvržić se sjurio po desnoj strani, ali ubačaj nije stigao do Hebera. Balzan je prvi put zaprijetio u 36. minuti, udarac Alvesa nije bio precizan.

Na drugoj strani, samo minutu kasnije, Pavelić je lijepo ubacio s desne strane, ali Bojinov je bio za malo kratak na drugoj vratnici.

Rijeka je drugi dio otvorila prilikom Acostyja, a onda je stigao pogodak Balzana. Nakon ubačaja pucao je Majedvac, a lopta je na kraju akcije došla do Lepovića koji je poentirao – 1:1.

U 69. minuti velika prilika za Rijeku. Nakon kornera lopta je pala pred Escovala koji je s tri metra snažnim udarcem prebacio prazan gol!

U 72. minuti Črnic je lijepo potegnuo s dvadesetak metara, ali vratar Balzana bio je spreman.

U 82. minuti Lončar je lijepo proigrao Dangubića koji je loptu prsima spustio za Čolaka. Napadač Rijeke potegnuo je s ruba kaznenog prostora, ali nije bilo preciznosti.

Minutu kasnije uslijedila je kontra Balzana, jedna lopta se s(p)retno odbila do Araba koji je nije iskoristio odličnu poziciju i poslao je loptu pored gola