Početna - IZDVOJENO - Rijeka pobijedila Hajduk 3:0 i preuzela vrh ljestvice!
nk rijeka

Rijeka pobijedila Hajduk 3:0 i preuzela vrh ljestvice!

Rijeka je još jednom potvrdila zašto je crna mačka za Hajduk u posljednje tri i pol godine. Kvarnerski bijeli srušili su splitske “bile” 3-0 na Poljudu drugi put uzastopno čime su produžili niz nepobjedivosti u Jadranskom derbiju na 13 utakmica, sačuvali niz bez poraza u MAXtv Prvoj ligi i, što je po njih najvažnije – preuzeli vrh ljestvice.

Sve što je Hajduk napravio po pitanju neizvjesnosti na utakmici koju je gledalo preko 25.000 ljudi dogodilo se u prvih 20-ak minuta, kada je tražio penal zbog Močinićeva guranja Hrvoja Milića. No Marijo Strahonja nije se oglasio, a Rijeka je počela hvatati domaćine na krivoj nozi i nagovijestila kraj niza nepobjedivosti Splićana koji se zaustavio na brojci od 11 utakmica.

Baš je bivši igrač “bilih” Marin Tomasov bio najraspoloženiji u ogledu protiv Hajduka. U 28. minuti asistirao je Romanu Bezjaku pokraj trojice domaćih igrača, a Slovenac je mirno pogodio za prednost gostiju. Nekoliko minuta potom Lovre Kalinić umalo je primio i drugi gol nakon što je izašao s gola 40-ak metara, no nije bio kažnjen.

Ipak, jest u 41. minuti. Asistent Tomasov ovaj je put postao strijelac iz slobodnjaka s 23 metra. Briljantno je pogodio u desnu stranu domaćega gola i Rijeka je na odmor otišla s potpuno zasluženih 2-0. Ako je trener Hajduka Damir Burić imao nade da njegovi izabranici mogu doći do preokreta u nastavku, sve su mu nade pale u vodu u 50. minuti, kao i Torcidi koja je proslavila rođendan u visokom porazu njihovih miljenika.

Tada je, naime, Rijeka zabila treći gol. Opet je Tomasov prošao po desnoj strani i pucao prema golu, a Kalinić je samo odbio do Bekima Balaja koji odbijanac posprema u mrežu. Tri minute potom trebalo je na semaforu stajati 4-0 jer je Bezjak pogodio nakon Tomasovljeva udarca iz daljine i nove Kalinićeve obrane, ali Strahonjin pomoćnik Dario Vrabec neopravdano je podigao zastavicu označivši zaleđe.

Hajduk je u tim trenucima izgledao kao niželigaška momčad, a ne lider ljestvice. Kada je Rijeka malo pustila gas, “bili” su mogli doći do počasnog gola u 63. minuti. Pucao je povratnik, Argentinac Julián Velázquez, sa sedam-osam metara udaljenosti, ali sjajno mu je udarac skinuo Ivan Vargić. U finišu su gosti preko Balaja mogli do četvrtog gola, ali Kalinićevi refleksi spasili su domaćine.

Riječani su tako trima golovima osvojili sva tri boda i s vrha gledaju na prvoligaško društvo prije sljedećeg ispita na Rujevici, gdje dočekuju Split. Hajduk ide u goste Osijeku.