Početna - IZDVOJENO - Rijeka pobijedila Slaven i stigla na korak do naslova prvaka!
rijekaslaven

Rijeka pobijedila Slaven i stigla na korak do naslova prvaka!

Nogometaši Rijeke pobijedili su Slaven Belupo u utakmici 34. kola MAXtv Prve lige i tako stigli na korak do naslova prvaka. Izabranici Matjaža Keka u nedjelju protiv Cibalije (Stadion HNK Rijeka, 19 sati) imat će priliku ispisati povijest i pobjedom protiv vinkovačkog sastava i matematički osigurati naslov prvaka.

Ujedno, Rijeka je u Koprivnici prekinula niz od pet prvenstvenih remija i pobijedila nakon više od tri godine u jednoj od najvažnijih utakmica u novijoj riječkoj povijesti.

Rijeka je od prve minute bila konkretna i opasna. Slaven se orijentirao na brze kontranapade i poneki pokušaj dugom loptom.

Nakon nekoliko opasnih proboja po desnom boku i ubačaj koje su domaći branili očistili stigao je i pogodak.

U 14. minuti Bradarić je izbacio Zutu na lijevom boku koji je odlično zavrnuo u kazneni prostor. Vešović je kratko spustio loptu, a Andrijašević poentirao – 0:1.

Slaven je najbolju priliku u prvom dijelu imao u 18. minuti. Nakon nekoliko brzih dodavanja Heber je pucao s ruba kaznenog prostora. Lopta se odbila i u visokom luku padala prema golu, a Prskalo je sjajnom reakcijom sačuvao mrežu.

Drugi gol stigao je u 43. minuti. Rijeka je krenula u kontru, branič Slavena loše je odigrao povratnu glavom prema vrataru Markoviću. Vešović je izbio sam pred gol, vratar Slavena usporio je njegov udarac  koji je u konačnici prešao gol liniju – 0:2.

U tom trenutku postalo je jasno da će pasti i taj negativan niz u Koprivnici jer Slaven je teško dolazio do gola Rijeke. Momčad iz Koprivnice nešto je konkretnije krenula na otvaranju drugog poluvremena, ali sve je ostalo na pokušajima bez konkretne prilike.

Rijeka je tako privela utakmicu kraju osvojivši ključna tri boda i otvorivši si priliku da već u nedjelju protiv Cibalije ispiše jednu od najljepših stranica u klupskoj povijesti.