Početna - IZDVOJENO - Rijeka pobijedila Spartu i osvojila Future talents cup
HNK Rijeka
arhiva

Rijeka pobijedila Spartu i osvojila Future talents cup

Kadeti Rijeke pobjednici su Future talents cupa, jakog međunarodnog turnira, održanog u Budimpešti. Izabranici Damira Jagačića u finalu su pobijedili Spartu Prag 3:1 i tako još jednom demonstrirali kvalitetu. Franko Kovačević proglašen je najboljim igračem završnice.

Rijeka je povela u 16. minuti. Mioč je lijepom dubinskom loptom pronašao Črnka koji se odlično oslobodio u kaznenom prostoru i prekrasnim udarcem lijevom nogom matirao vratara Sparte – 1:0.

Rijeka je prednost udvostručila u 18. minuti. Mioč je oduzeo jednu loptu na lijevom boku. Nakon nekoliko dodavanja uslijedila je visoka lopta u kazneni prostor. Kovačević se dobro zagradio i izborio za loptu i nakon što je prvi udarac blokiran, lopta se odbila ponovo do napadača Rijeke koji ju je pospremio u mrežu – 2:0.

Sparta je u određenim trenucima imala inicijativu, ali udarac Flaka s 18 metara i pokušaj Dudla iz slobodnog udarca s ruba kaznenog prostora nisu pronašli put do mreže.

Češka momčad pritisnula je u nastavku, a Rijeka je tražila priliku iz kontre. U 50. minuti nakon kontakta Ivančevića i Frydeka glavni sudac pokazao je na bijelu točku. Dudl je bio siguran i vratio je nadu Sparti – 1:2. Ipak, unatoč pritisku i pokušaju Sparte da dođe do izjednaćenja, Rijeka je pobjedu potvrdila u 68. minuti.

Šantek je lijepom loptom pronašao Mitrovića koji je prizemnom loptom pronašao natrčalog Šanteka – 1:3!