Početna - IZDVOJENO - Rijeka pobjedom zaključila jesenski dio sezone

Rijeka pobjedom zaključila jesenski dio sezone

Nogometaši Rijeke pobijedili su Rudeš 3:0 u utakmici 20. kola Hrvatski telekom Prve lige. Rijeka je tako na najbolji mogući način, četvrtim slavljem zaredom, okončala jesenski dio sezone.

Rijeka nije mogla zamisliti bolje otvaranje utakmice. U šestoj minuti  Gavranović je odlično proigrao Acostyja koji se s centra sjurio prema golu Rudeša i matirao vratara Čondrića – 1:0.

Rijeka je nastavila dominirati, ali bez pravih prilika. Na drugoj strani udarac Fazlija u šestoj minuti blokirao je Župarića, a pokušaj Kamenara (18′) otišao je preko gola.

U 21. minuti nova prilika za Rijeku. Acosty je ubacio oštru loptu, Gavranović se odlično snašao i pucao glavom, ali lopta je otišla pored gola.

U 32. minuti Maleš je lijepo odigrao za Kvržića, koji je dobro pucao s ruba kaznenog prostora, ali Čondrić je uspio skrenuti loptu u korner.

S poludistance pokušali su Puljić (34′) i Mišić (42′), a zatim je Rudeš u posljednjim trenucima stigao do najveće prilike. Nakon jednog ubačaja obrana Rijeke nije najbolje reagirala, Fazlji je silovito potegnuo, a okvir gola spasio je Rijeku.

Rijeka je bolje krenula u nastavak, a premoć je naplatila u 63. minuti. Prvo je u 62. minuti Kvržić spasio jednu loptu na desnom boku. Uslijedio je ubačaj, Gavranović je pucao glavom, ali vratnica je spasila Rudeš. Lopta se od leđa Čondrića odbila u korner.

Nakon kornera lopta je došla do Vešovića koji je preciznim udarcem s 18 metara zatresao mrežu Rudeša – 2:0. Rijeka je pobjedu potvrdila u sudačkoj nadoknadi, Puljić je pobjegao obrani, zaobišao vratara i poentirao – 3:0.

Rijeka je jesenski dio sezone završila na četvrtom mjestu iza Dinama, Hajduka i Osijeka, a iz Europa lige je ispala i prije pobjede nad Milanom u posljednjem kolu.

Pred Rijekom je zima u kojoj bi se moglo puno toga promijeniti. Predsjednik Rijeke Damir Mišković najavio je izlazak stranih investitora iz Rijeke, ali i svoj ostanak na čelu kluba. Kraj europskih snova i vjerojatni gubitak titule značit će i smanjeni budžet za sljedeću sezonu i odlazak najtraženijih igrača. Najavljuje se odlazak Marka Vešovića i Mate Maleša u Legiju, te Marija Gavranovića, a možda i drugih. Vešovića su navijači ispratili ovacijama nakon pobjede protiv Rudeša, kojem je i zabio gol, čini se, posljednji u dresu Rijeke.