Početna - IZDVOJENO - Rijeka sjajnim preokretom srušila Dinamo

Rijeka sjajnim preokretom srušila Dinamo

Nakon što je nedavno derbi Rijeke i Dinama na Rujevici bio odgođen zbog iznimno niske temperature te samim time zaleđenih određenih dijelova travnjaka, ovog puta on se odigrao po kiši pred 4 i pol tisuće gledatelja.

No, nema sumnje kako navijači koji su utakmicu pratili s nenatkrivenih tribina to ni najmanje neće požaliti s obzirom na sjajnu pobjedu rezultatom 3:1 protiv svog najvećeg rivala.

Dinamo je poveo u 16. minuti kad je Gavranović poentirao glavom na asistenciju Olma. Uslijedilo je veliko Gavranovićevo slavlje, a samim time i još veće negodovanje navijača zbog ponašanja donedavnog igrača Rijeke.

No, na odgovor se nije trebalo dugo čekati. Nakon katastrofalne pogreške vratara Livakovića, Čolak je presjekao loptu i uspio spriječiti vratara Dinama da prvi dođe do nje i ispuca loptu. Ona se odbila do Hebera koji ju je gurnuo u praznu mrežu za izjednačenje u 19. minuti.

U 48. minuti Rijeka ponovno koristi loš potez Dinama. Nakon pogreške Doumbie, Čolak je krenuo na gol, ali udarac je obranio Livaković. Braniči Dinama nisu uspjeli izbiti loptu koja je došla do Pavičića, uslijedio je precizan udarac s 15 metara za veliko slavlje!

Dinamova obrana nastavila je nizati greške, a još jednu uspio je iskoristiti ponovno Heber. Tada je Čolak sjajno proigrao Hebera koji se sjurio prema golu i majstorski prebacio Livakovića u 60. minuti za veliku vodstvo od 3:1.

Konačni rezultat postavio je Jakov Puljić sjajnim golom iz slobodnog udarca u 86. minuti.

Spomenimo kako je Dinamo igrao s igračem manje od 26. minute kad je crveni karton dobio Lešković.

Rijeka – Dinamo 4:1