Početna - IZDVOJENO - Rijeka – Slaven Belupo 1:1
hnk rijeka

Rijeka – Slaven Belupo 1:1

Nogometaši Rijeke i Slaven Belupa podijelili su bodove odigravši 1:1 u utakmici 23. kola MAXtv Prve lige. Riječki nogometaši nadigrali su suparnika u svim segmentima, ali na kraju nisu uspjeli doći do tri boda. O svemu dovoljno govori podatak o 34 udaraca Rijeke na gol Slavena od čega 16 u okvir. Na drugoj strani Koprivničani su dvaput pucali na gol Rijeke i jednom zatresli mrežu. Koprivničani su poveli u 32. minuti. Marko Mirić odigrao je loptu u prostor za Petra Mišića. Vratar Rijeke Andrej Prskalo istrčao je s gola, Mišić je proigrao Ivana Parlova koji je loptu gurnuo u praznu mrežu – 0:1.
Rijeka je odmah uzvratila. Gosti se nisu stigli ni proveseliti, a Alex Fernandez je lijepim udarcem lijevom nogom s ruba kaznenog prostora dignuo Kantridu na noge – 1:1.
Riječki nogometaši dobro su krenuli i u drugo poluvrijeme, sjevali su pokušaji s ruba kaznenog prostora, a u 73. minuti Josip Mišić pogodio je vratnicu. Minutu kasnije Slaven je propustio svoju veliku priliku, Petar Mišić ostao je oči u oči s Prskalom, ali nije bio precizan.
Rijeka je još jednom pritisnula u samoj završnici, ali nije uspjela doći do gola za tri boda.