Početna - IZDVOJENO - Rijeka – Slaven Belupo 2:0
rijeka slaven

Rijeka – Slaven Belupo 2:0

Nogometaši Rijeke pobijedili su Slaven Belupo 2:0 u prvom kolu Hrvatski telekom Prve lige. Rijeka je pogocima Gorgona i Vešovića stigla do vrijedna tri boda u utakmici u kojoj su od 56. minute izabranici Matjaža Keka igrali bez isključenog Filip Bradarića.

Slaven je prvi zaprijetio. Nakon ubačaja s desnog boka, Župarić je loše reagirao, natrčao je Ivanovski koji je svladao Slugu, ali lopta je od grede otišla u gol out.

Uslijedili su pokušaji Kendeša i Vrljička, ali bez prave opasnosti za gol Rijeke.

Matei je lijepim prodorom najavio ono što se dogodilo u 22. minuti. Vešović je ubacio s desnog boka, Gorgon je bio najviši i glavom poentirao – 1:0.

U završnici prvog dijela Arap je bio u dobroj poziciji u kaznenom prostoru, ali njegov pokušaj blokirao je Župarić. Na drugoj strani snažan udarac Mateija s dvadesetak metara blokirali su braniči Slavena.

Drugo poluvrijeme zakompliciralo se u 56. minuti kada je Filip Bradarić zaradio drugi žuti karton i Slaven je ostatak utakmice imao igrača više.

Veliku priliku gosti su propustili u 66. minuti kada je Ivanovski ubacio, Kendeš ostao sam u kaznenom prostoru i iz blizine promašio gol.

Rijeka je to kaznila u 72. minuti. Mišić je sjajno pronašao Vešovića na drugoj vratnici za 2:0.