Početna - IZDVOJENO - Rijeka – Slaven Belupo 3:2, Vešović sjajnim pogotkom donio pobjedu
andrijasevic

Rijeka – Slaven Belupo 3:2, Vešović sjajnim pogotkom donio pobjedu

Igrala se 87. minuta, braniči Slaven Belupa loše su reagirali. Andrijašević se u skoku izborio za loptu, ona je došla do Vešovića koji je s 15 metara potegnuo i bacio Rujevicu u trans – 3:2.

Bio je to trenutak odluke kojim je poništena neopreznost u 72. minuti. Nakon kornera Ivanovski je prenio loptu, a Heber ostao sam i iz neposredne blizine poentirao – 2:2.

Ipak, Slaven je u završnici skoro došao do boda. U posljednjim trenucima utakmice, Tadić se ubacio iza obrane Rijeke i sjajno pucao glavom, ali greda je spriječila novo izjednačenje.

Početak utakmice nije bio obećavajući.

Slaven je uspio povesti iz prve prilike. Christensen je gurnuo loptu za Tadića koji je ušao u kazneni prostor, uspio izdržati duel s Elezom i poslao loptu pored Prskala – 0:1.

I to je bilo sve od Slavena u prvom poluvremenu. Rijeka je krenula po izjednačenje. U 20. minuti Bezjak i Andrijašević bili su zamalo prekratki nakon oštrog ubačaja Vešovića.

Dvije prilike imao je i Roman Bezjak (23′, 32′), ali izostala je završnica. U 27. minuti Andrijašević je lijepo odigrao za Gavranovića čiji je udarac s ruba kaznenog prostora efektno obranio Blažević.

Pritisak se isplatio u 34. minuti.

Zuta se sjajnim potezom riješio pratnje na lijevom boku, preciznim ubačaje, naciljao Andrijaševića koji je poentirao glavom – 1:1.

Rijeka je do kraja prvog poluvremena mogla i povesti, Gavranović se riješio pratnje dvojice braniča u kaznenom prostoru, ali udarac nije bio precizan.

Ipak, Rijek povela u 51. minuti. Mišić je oštro ubacio, Jovičić nespretno reagirao i poslao loptu preko vratara Blaževića u vlastitu mrežu.