Početna - IZDVOJENO - Rijeka u polufinalu Kupa
web

Rijeka u polufinalu Kupa

Nogometaši Rijeke pobijedili su Lokomotivu rezultatom 4:0 i s ukupnih 8:1 plasirali se u polufinale Hrvatskog nogometnog kupa za sezonu 2014./15.

Sve je bilo gotovo već do odmora kada je Rijeka golovima Sharbinija i Vešovića povela 2:0 i napravila značajan korak prema plasmanu u idući krug.

Po teškom i kišom natopljenom terenu Rijeka je u potpunosti kontrolirala igru, dok Lokomotiva nije imala niti jedan udarac u okvir gola Rijeke.  Nadmoć Rijeke isplatila se u 36’ minuti.  Sharbini je dijagonalom prebacio zadnju liniju Lokomotive, loptu prihvatio Mišić te je prizemno vratio pred gol. Tamo se ponovno našao Sharbini koji ju je s pet metara lakoćom sproveo u mrežu – 0:1.

Samo tri minute kasnije Sharbini se fenomenalno driblingom riješio pratnje uz aut liniju, doveo loptu do 16 metara, a onda desnom vanjskom pronašao usamljenog Vešovića koji na drugoj stativi nogom postiže drugi gol za Rijeku – 0:2.

Drugo poluvrijeme opet golom otvara Rijeka. Nakon duge lopte Mitrovića, sjajno je reagirao Tomasov koji se uvukao iza leđa domaćoj obrani, primirio loptu koja je dugo putovala i mirno poentirao ispod Zelenike – 0:3.

Do kraja utakmice Rijeka je nastavila kontrolirati igru bez imalo opuštanja i četvrtim pogotkom stavila točku na “i” uvjerljivoj pobjedi. Ivančić je pobjegao lijevom stranom, pokušao nesebično uposliti Tomasova ali lopta mu se vratila u noge pa je bez većih problema poentirao s pet metara – 0:4.

Utakmice polufinala Kupa na rasporedu su 8. i 22. travnja, a Rijeka će suparnike saznati nakon ždrijeba. Uz Rijeku, polufinale Kupa osigurali su Dinamo i Hajduk, dok će četvrti sudionik biti bolji iz ogleda Zadra i Splita.