Početna - IZDVOJENO - Rijeka u prijateljskoj utakmici slavila protiv Vinodola

Rijeka u prijateljskoj utakmici slavila protiv Vinodola

Nogometaši Rijeke pobijedili su Vinodol 7:0 u pripremnoj utakmici odigranoj na pomoćnom igralištu u sklopu kampa HNK Rijeka.

Vinodol se dobro držao u prvom poluvremenu, ali je Rijeka pritisak naplatila s tri gola u samoj završnici.

Rijeka je do prve prilike stigla u četvrtoj minuti, ali je snažan udarac Črnica s 15 metara išao ravno u vratara Godinića koji je odbio loptu.

Već u idućoj minuti Božinov se našao u odličnoj prilici, ali njegov udarac obranio je vratar Vinodola. Lopta se odbila na stranu, Božinov je lijepo ubacio, a Acosty poentirao glavom – 1:0

Rijeka je nastavila pritiskati, uz puno ubačaja s bokova, ali bez konkretnije prilike. Treba izdvojiti pokušaja Raspopović s 18 metara, te odličan udarac Črnica koji je prošao pored gola.

Nakon kornera Črnica u 30. minuti, Božinov je sjajnom reakcijom skrenuo loptu, ali vratar Godinić je odlično obranio. Dvije minute kasnije, nakon brze akcije, Capan je pucao s 18 metara, ali lopta je otišla preko grede.

U 34. minuti Acosty je ostavio loptu Raspopoviću koji je ubacio, a Božinov je pucao glavom preko gola, ali i zaradio pljesak. Minutu kasnije Božinov je vanjskom sjajno ubacio, ovoga puta Dangubić je pucao glavom, ali Godinić je još jednom odlično reagirao.

I onda su uslijedila tri pogotka u zadnjih deset minuta. U 36. minuti Župarić je nakon kornera glavom spustio loptu. Dangubić ju je primio metar od gola i iz okreta poentirao – 2:0.

U 42. minuti pokušao je i Grahovac iz slobodnog udarca, ali vratar Vinodola ponovo je dobro reagirao.

I onda je završnica donijela još dva gola bijelih. Acosty je gurnuo za Dangubića koji je sjajnim ubačajem pronašao Črnica – 3:0.

U 45. minuti Acosty je sjajno prošao po desnoj strani i odigrao povratnu loptu, Božinov je uspio pucati, ali i ovoga puta obranio je vratar Godinić.

I kada su prolazile zadnje sekunde, Tomić je izgubio loptu na rubu kaznenog prostora, Dangubić i Črnic odigrali su dupli pas i Dangubić je stigao do drugog gola na utakmici – 4:0.

U 53. minuti Leovac je lijepo prošao i nakon kontakta s Tomićem pao u kaznenom prostoru i sudac Jelenčić pokazao je na bijelu točku. Božinov je preuzeo odgovornost – 5:0.

U drugom poluvremenu u redovima Rijeke priliku je dobilo nekoliko juniora. Vuk se u 57. minuti lijepim driblingom izborio za prostor na 18 metara i pospremio loptu u rašlje – 6:0.

U 63. minuti Lepinjica je sjajno izdržao duel i prošao po desnoj strani. Nogometaš Rijeke stigao je praktički pred gol i odigrao za Črnka. Propao je pokušaj udarca, lopta je pored Puljića došla do Vuka koji još jednom sigurno poentirao – 7:0.