Početna - IZDVOJENO - Rijeka uz Heberov hat-trick “pregazila” Cibaliju

Rijeka uz Heberov hat-trick “pregazila” Cibaliju

Nogometaši Rijeke pobijedili su Cibaliju 5:1 u utakmici 26. kola Hrvatski telekom Prve lige. Izabranici Matjaža Keka upisali su četvrtu uzastopnu prvenstvenu pobjedu smanjivši zaostatak za drugoplasiranim Hajdukom na samo jedan bod.

Rijeka je pitanje pobjednika riješila u tri minute. Naime, nakon 20. minute i pokušaja glavom Puljića, te sličnog udarca Čolaka dvije minute ranije, oko 13 minuta nije bilo prilika na Rujevici.

I onda se otvorilo. U 33. minuti Pavičić je ubacio iz slobodnog udarca, lopta je došla do Čolaka koji ju je ostavio za Hebera. Brazilac je potegnuo iz prve za peti pogodak u posljednje četiri i prvo mjesto na ljestvici  strijelaca.

Samo tri minute kasnije Galić je srušio Zutu u kaznenom prostoru i sudac Vučković pokazao je na bijelu točku. Čolak je preuzeo odgovornost i zatresao mrežu – 2:0.

Rijeka je i ranije mogla slomiti otpor Cibalije, pokušaj Puljića s 20 metara obranio je Brkić, dok je udarac Čolaka sa slične udaljenosti otišla pored gola.  U 18. minuti Kvržić je lijepo ubacio s desne strane, ali udarac glavom Čolaka s 11 metara završio je u rukama vratara Brkića.

Cibalia je najbolju priliku imala već u drugoj minuti kada je ubačaj Rubića došao do Kordića, čiji je udarac glavom otišao preko grede.

Treći gol stigao je u 59. minuti. Grahovac je ubacio s desnog boka, Heber je bio najbrži i poentirao za svoj drugi gol na utakmici – 3:0.

Brazilski napadač do hat-tricka je stigao u 69. minuti. Župarić je sjajnom dugom loptom izbacio Acostyja koji se sjurio prema golu Cibalije. Vratar Cibalije obranio je njegov udarac, a lopta je odbila do Hebera koji ju je gurnuo u praznu mrežu – 4:0.

U 78. minuti blizu pogotka bio je i Acosty, ali njegov udarac odličnom intervencijom zaustavio je vratar Brkić.

Samo minutu kasnije, lopta je došla do Puljića koji je potegnuo s 20 metara, lopta je pogodila braniča Cibalije, promijenila smjer i završila u mreži – 5:0.

Cibalia je do počasnog gola stigla u 84. minuti. Galić se odlično snašao u kaznenom prostorom Rijeke i udarcem glavom matirao Slugu – 5:1.