Početna - IZDVOJENO - Rudeš – Rijeka 3:5, Šofranac i Gorgon za pobjedu
rjk-rudes

Rudeš – Rijeka 3:5, Šofranac i Gorgon za pobjedu

Igrala se 104. minuta kada se nakon jednog kornera Aleksandar Šofranac najbolje snašao u kaznenom prostoru Rudeša i poentirao – 3:4. Rudeš je već u tim trenucima ostajao bez snage, a sve je naplatio Alexander Gorgon pogotkom u 108. minuti kada je s desne strane ušao u kazneni prostor i poslao loptu pod prečku – 3:5.

Rijeka je povela u petoj minuti utakmice. Vešović je probio desnu stranu i srušen je u kaznenom prostoru. Gavranović je preuzeo odgovornost i sigurno poentirao – 0:1.

Samo tri minute kasnije nakon kornera, Mitrović je bio najviši i udarcem glavom donio veliku prednost – 0:2.

Rudeš je u prvom poluvremenu najbliže golu došao kada je Kamenar pogodio stativu. Rijeka je kontrolirala utakmicu, a potvrda je stigla u 33. minuti.

Franko Andrijašević prekrasnim lobom s tridesetak metara uhvatio je vratara Rudeša na spavanju – 0:3.

Rudeš je krenuo čvrsto u nastavku, prvo je Jacques nakon odlične akcije pogodio gredu, a onda je stigao penal nakon prekršaja Šofranca u 53. minuti. Topić je preuzeo odgovornost i poentirao – 1:3.

Rudeš je u 62. minuti izborio drugi kazneni udarac kada je, nakon klizećeg starta, lopta pogodila Šofranca u ruku. Topić je još jednom bio siguran s bijele točke – 2:3.

U 69. minuti Rudeš je bio blizu izjednačenja, Babić je ostao sam pred golom Rijeke, Sluga ga je uspio omesti i propala je velika prilika za domaćina. Samo minutu kasnije velika prilika za Babića nakon kornera, ali Sluga je bio siguran.

I onda je Matoc u 80. minuti i treći put pokazao na bijelu točku. Topić je još jednom preuzeo odgovornost i postigao treći gol.