Početna - IZDVOJENO - Slaven Belupo – Rijeka 0:0

Slaven Belupo – Rijeka 0:0

Nogometaši Slaven Belupa i Rijeke podijelili su bodove (0:0) u utakmici 11. kola MAXtv Prve lige. Rijeka je bila konkretnija kroz utakmicu pogodivši dvaput okvir gola, ali na kraju je iz Koprivnice odnijela bod. Utakmicu je obilježio rekord Ivana Vargića koji u prvenstvu nije primio gol 695 minuta u prvenstvu i tako je prestigao Mladena Žgaenja koji u ligaškim utakmicama pogodak nije primio 622 minute.

Prvo poluvrijeme ponudilo je tvrdu igru s malo prilika. Rijeka je najbliže golu stigla u 31. minuti. Zuta se pridružio napadu gurnuvši loptu za Balaja koji ju je proslijedio do Bezjaka. Napadač Rijeke dobro se snašao i pucao iz prve, ali vratnica je spriječila gol.

Rijeka je imala nekoliko dobrih situacija u prvih 45 minuta, ali Bezjak (14′) nije se uspio izboriti za poziciju dok mu je u 24. minuti pobjegla lopta nakon ubačaja Tomasova. Na drugoj strani domaćin je najbolju priliku imao u šestoj minuti kada je Brlek izbacio Ozobića, ali njegov udarac iskosa s 15 metara lako je ukrotio Vargić.

Rijeka je konkretnije otvorila drugo poluvrijeme. U 51. minuti udarce Balaja i Tomasova blokirali su braniči Slaven Belupa. U nastavku akcije lopta je došla do Močinića koji puca s 15-ak metara, ali i taj pokušaj odlazi pored gola. Dvije minute kasnije Tomasov je pobjegao i lijepo pucao, ali ovoga puta ispriječila se greda.

Rijeka je ponovo zaprijetila u razmaku od tri minute. Prvo se Tomasov u 61. minuti nije najbolje snašao nakon što je Balaj spustio glavom loptu u pet metara, a dvije minute kasnije Tomasov je pucao pored gola.

Slaven Belupo veliku priliku imao je u 81. minuti. Mihaljević je pobjegao obrani Rijeke, izborio se za poziciju u kaznenom prostoru, ali njegov udarac uspio je dotaknuti Vargić i lopta je završila u korneru.