Početna - IZDVOJENO - Švicarska- Hrvatska 2-2

Švicarska- Hrvatska 2-2

Sinoć je odigrana utakmica između Švicarske i Hrvatske te su vatreni prošli neporaženi rezultatom 2-2.

Kovač je u prvom sastavu među vratnice smjestio Danijela Subašića.  No, to nije bio jedini novitet pa je tako Mate Maleš, igrač Rijeke, na poziciji zadnjeg veznog, debitirao umjesto Modrića, a Jelavić je  u trenutku špice dobio priliku umjesto Mandžukića, koji protiv Brazila 12. lipnja neće nastupati. Olić je zaigrao na desnom, a Perišić na lijevom krilu, ali su ubrzo promijenili strane.

Švicarci su prvi krenuli sa napadima. Lichtsteiner je u devetoj minuti napravio metež na desnoj strani i vratio Shaqiriju, a u bloku se našao Ćorluka. Naši su se igrači konkretizirali u 15. minuti, kada su izigrali domaću obranu. Kovačić je s vrha šesnaesterca udario loptu u prostor Pranjiću, koji iz prve vratio Perišiću, a Wolfsburgov igrač pucao je pokraj desne vratnice. Hitzfeldovi su igrači nakon pola sata igre spojili tri izgledne prilike u dvije minute i najavili sedmominutni vatromet golova. Prvo je Xhaka s 25 metara testirao Subašićevu koncentraciju, potom je Josip Drmić upropastio dva zicera pa se ekspresno iskupio pogotkom.

Napadač Nürnberga je u 33. minuti iskoristio Pranjićevo pogrešno dodavanje prema Malešu, efektno poslao Ćorluku u prazno i pogodio gol s vrha kaznenog prostora.

Hrvatska je poništila vodstvo Švicaraca šest minuta kasnije. Rakitić je izveo korner, a Olić je bez čuvara prsima primirio loptu i iz blizine zakucao u mrežu za svoj 17. gol u nacionalnom dresu. Hrvati se nisu stigli ni vratiti na pozicije, a Švicarska je opet otišla u vodstvo. Kovač je na početku drugog dijela uveo Mandžukića. Nakon zatišja koje je trajalo desetak minuta, Ivica Olić je opet “prebacio lopticu” Drmiću. Mateo Kovačić mu je gurnuo loptu, on je nadtrčao Lichtsteinera i iz teškog kuta pogodio suprotni kut mreže. Rakitić je  pokušao u 74.minuti, nakon čega je Perišić snažno potegnuo prema tribinama.

Do kraja većih uzbuđenja nije bilo, a priliku su dobili još Schildenfeld, Milić i Vukojević.