Početna - NOVOSTI - Vološćanski surfer Enrico Marotti osvojio srebro na regati Svjetskog kupa

Vološćanski surfer Enrico Marotti osvojio srebro na regati Svjetskog kupa

Vološćanski surfer Enrico Marotti, član Društva sportova na moru Volosko, osvojio je drugo mjesto na PWA slalomu što se održala u Bolu na Braču. Marotti se plasirao iza Poljaka Macieka Rutkowskog, a ispred Mattea Iachina iz Italije

Sretan sam, dao sam sve od sebe, izvrsno sam vozio, a oprema je bila brza i dobro odabrana. Jako sam zadovoljan rezultatima. Čestitam svim natjecateljima na izvrsnoj borbi, svi su bili fantastični i time mi je ovaj uspjeh još draži – rekao je Enrico Marotti, inače iz Voloskog, višestruki prvak Hrvatske, amaterski svjetski prvak 2018. i vjerojatno naš najbolji slalomaš svih vremena.

Tijekom šest dana natjecanja 39 muškaraca i 11 žena natjecali su se u ukupno 15 zasebnih regata.

Palma Čargo završila druga u foil konkurenciji i treća u fin (peraja) konkurenciji. U natjecanju na perajama od Čargo je bila brža drugoplasirana Francuskinja Tuesday-Lou Judd.

Luka Mratović bio je 18., Matko Jovanović 29., Ian Anić 32., Ivica Podrug 36. te Mistral Matulja 38. U ženskoj konkurenciji Katarina Pelivan je bila osma, Lara Bulić deveta i Urška Kavčič Desnica deseta u natjecanju na peraji.