Početna - IZDVOJENO - 69 godina od prve utakmice HNK Rijeka
hnk rijeka

69 godina od prve utakmice HNK Rijeka

Na današnji dan, prije točno 69 godina HNK Rijeka, tada NK Kvarner, odigrao je prvu utakmicu. Tog 7. kolovoza 1946. godine gost Kantride bio je Hajduk koji je prvi put nakon rata gostovao u Rijeci.

Kako je navedeno u monografiji “Kantrida bijelih snova”, u lijepom ambijentu pred šest tisuća gledatelja Kvarner je pobijedio 2:0 a prvi povijesni pogodak postigao je napadač Rinaldo Petronio već u trećoj minuti, dok je konačni rezultat postavio Nori u 40. minuti.

U prvoj utakmici za Kvarner/Rijeku nastupili su Gardasanich, Tibljaš, Blasich, Pavanello, Macorin, Bertok, Nori, Laurencich, Burattini, Petronio i Cergnar.