Početna - IZDVOJENO - Dinamo do pobjede u produžetku
opatijaDinamo
web

Dinamo do pobjede u produžetku

Uzbudljivo je bilo u Opatiji gdje se je igrala utakmica između Opatije i Dinama gdje se je o pobjedniku odlučivalo u produžetku. Dinamo je penalom u 89. minuti izjednačio vodstvo Opatije iz prvog poluvremena, a u produžetku uz ukupno četiri gola Henriqueza izborio pobjedu 2:4. Igrom je kad gledamo ukupnu situaciju dominirao Dinamo, a akcije je otežavalo nešto lošije stanje terena. Opatija je  u 26. minuti stigla do vodstva ali ipak malo tko je na stadionu vjerovao da će domaći igrači izdržati do kraja. Izdržali su i više od 90 minuta, ali na kraju ispali.

Odlučujući trenutak utakmice bio je u 89.minuti kad su u kaznenom prostoru pala dva igrača Dinama, a sudac Igor Križarić pokazao je na bijelu točku. Prekršaj je sviran na Vukojeviću, a s bijele točke Henriquez je izjednačio na 1:1.

Opatijci su se izvrsno nosili s Dinamom unatoč tome što su veći dio utakmice proveli u obrani uz nekoliko odvažnih kontranapada koje je zaustavljala Dinamova obrana. Dinamovi igrači su imali puno promašaja iako su čak 90% vremena bili na polovici Opatije. U 26. minuti došli su u vodstvo iz penala, nakon što je Rudan pogodio Pivarića u ruku unutar šesnaest metara, a Dunković zabio s bijele točke. U drugo poluvrijeme kreuli su  Wilson i Henriquez umjesto Pjace i Čopa, no i  s njima je uspješno na kraj izlazio golman Opatijaca Milenković. U 86. minuti Opatija je dobila novi napad i malo je nedostajalo za drugi gol, no Pivarić je čak dva puta izbio loptu s gol-linije. Samo dvije minute kasnije tresla se mreža na drugoj strani. Pet minuta sudačkog vremena nije bilo dovoljno hrvatskom prvaku za potpuni preokret, ali gol je probudio Henriqueza koji je nakon odmora zabio odmah dva gola za preokret.

U 109. minuti Šuker je sjajnim udarcem iz slobodnjaka oživio utakmicu donijevši 2:3 crno-bijelima, no četiri minute kasnije Henriquez je zabio svoj četvrti gol za kraj.