Početna - IZDVOJENO - (FOTO) Devetogodišnji Erik Golubović ostvario sjajan rezultat na Svjetskom prvenstvu u šahu za mlade

Devetogodišnji Erik Golubović iz Opatije nastupio je na Svjetskom prvenstvu u šahu za mlade u Grčkoj, otoku Rodos od 29.04.-04.05.2022. Svjetsko prvenstvo u kategoriji do 10 godina se sastojalo od dva natjecanja:kategorije ubrzanog i brzopoteznog šaha.Na Svjetskom prvenstvu u ubrzanom šahu osvojio je 8.mjesto,dok je u kategoriji brzopoteznog šaha pomaknuo granicu te osvojio visoko 5.mjesto! U iznimno snažnoj konkurenciji nedostajalo mu je pola boda do medalje. Na oba natjecanja je bio najmlađi i najuspješniji hrvatski predstavnik osvojivši najveći broj bodova. Na Svjetskom prvenstvu su sudjelovala ukupno 322 predstavnika iz 40 država po dobnim skupinama.Erika nadalje očekuju nastupi u istim kategorijama na Europskom prvenstvu u Solunu u Grčkoj te krajem godine Europsko prvenstvo u standardnom šahu u Turskoj. Osim sjajnog rezultata Erik je sa sobom ponio prekrasna iskustva i neka nova svjetska poznanstva.