Početna - IZDVOJENO - Hajduk – Rijeka 1:1, Bezjak pogodio bod na Poljudu
rjk-hajduk

Hajduk – Rijeka 1:1, Bezjak pogodio bod na Poljudu

Nogometaši Hajduka i Rijeke podijelili su bodove u utakmici 24. kola MAXtv Prve lige. Rijeka je tako nastavila sjajan niz protiv Hajduka i već 18 utakmica zaredom ne zna za poraz u Jadranskim derbijima.

Igrala se 82. minuta kada je Franko Andrijašević pobjegao obrani Hajduka i pao nakon kontakta u kaznenom prostoru, a Zebec je pokazao na bijelu točku.

Bezjak je preuzeo odgovornost i poslao loptu u jednu, a Stipicu na drugu stranu – 1:1. Rijeka je krenula po pobjednički gol kojim bi zadržala šest bodova prednosti ispred Dinama, a već u 83. minuti udarac Gavranovića glavom prošao je pored vratnice.

Bio je tu još niz situacija za Rijeku, a na drugoj strani u sudačkoj nadoknadi Ohandza je potegnuo s 18 metara, a lopta je prošla pored vratnice.

Hajduk je bolje otvorio utakmicu i pritisnuo zadnju riječku liniju, ali osim niza ubačaja nije bilo prave prilike. U osmoj minuti je stigla prva prilika za domaćina. Erceg i Futacs krenuli su prema golu, a u riječkoj obrani ostao je jedio Zuta koji je uspio presjeći dodavanje Ercega.

Rijeka je uzvratila brzom kontrom u 15. minuti. Gorgon je ubacio, Andrijašević smirio loptu, ali njegov udarac je blokiran.

Minutu kasnije nova sjajna prilika za Rijeku. Nakon lošeg ispucavanja braniča Hajduka u odličnoj prilici se našao Gorgon, ali njegov udarac je blokiran.

Rijeka je posložila redove i počela konkretnije napadati, a onda je u 22. minuti stigla prilika za Hajduk. Futacs je pobjegao obrani Rijeke, silovito pucao, ali Prskalo je sjajno obranio.

I onda je stigao gol  Hamza je izbacio Futacsa je pobjegao obrani Hajduka. Vratar Prskalo je istrčao, Futacs je bio zamalo brži, a u sudaru Martića i Prskala lopta se odbila do Hamze koji ju je poslao u praznu mrežu – 1:0.

Rijeka je uspjela zatresti mrežu u 44. minuti, ali pogodak je poništen. Čanađija je sjajno prošao u sredinu i proigrao Gavranovića koji je matirao Stipicu, ali pomoćni sudac već je ranije označio zaleđe. Samo minutu kasnije Andrijašević je pobjegao obrani Hajduka i silovito pucao, ali Stipica je bio na mjestu.

Rijeka je krenula po izjednačenje u nastavku, u 54. minuti Andrijašević se izborio za poziciju u kaznenom prostoru, ali nije dobro pucao. Samo minutu kasnije Čanađija je sjajno proigrao Gavranovića čiji je odličan udarac obranio Stipica.

Hajduk je najbliže golu u drugom dijelu stigao u 63. minuti. Futacs je još jednom pobjegao obrani Rijeke, ali Prskalo je sjajno reagirao i ostavio Rijeku u igri.